Podignuta optužnica zbog skrnavljenja hrama u Palama i napada na policajce

16.08.2022. 13:57
0
IZVOR: srna.rs

Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu podiglo je optužnicu protiv Veljka Simovića zbog krivičnih dijela oštećenje i oduzimanje tuđe stvari i napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.

Simoviću se stavlja na teret da je 22. aprila prošle godine na Hramu Svetog arhangela Gavrila u opštini Pale crnim sprejom ispisao grafit "Čuvajte djecu od kuje", saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva.

Neposredno nakon događaja, u blizini hrama je napao dva policajca Policijske stanice Pale čiji su inicijali C.D. i K.A, nakon što se oglušio o naredbu da im preda na uvid ličnu kartu radi cilju legitimacije, kao i da pođe sa njima.

Simović je fizički napao policajca C.D. udarajući ga nogom u stomak, dok je policajcu K.A. nanio ogrebotine po vratu.

Optužnicu je potvrdio Osnovni sud na Sokocu 2. avgusta.

Komentari 0
Povezane vijesti
Paljanin Petar Šekarić - mladi umjetnik sa velikim snovima Paljanin Petar Šekarić - mladi umjetnik sa velikim snovima
Crveni krst i Omladinski savjet potpisali sporazum o saradnji Crveni krst i Omladinski savjet potpisali sporazum o saradnji
Uhapšena dva lica u Palama Uhapšena dva lica u Palama
Najčitanije
  • Izmirena dugovanja radnicima Bolnice "Srbija" za poreze i doprinose 2011-2019. godine
    12h 28m
    7
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske 19. jula u Bilješevu kod Kaknja
    14h 27m
    0
  • Rembrant - /ne/shvaćeni genije
    14h 25m
    0
  • Koliko su penzije u FBiH veće nego u Srpskoj?
    15h 16m
    4
  • Pileći ražnjići sa povrćem
    14h 53m
    1