Pogodak Asentića za novo slavlje "Slavije"

03.09.2022. 20:13
0
IZVOR: sportdc.net

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u 6. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali zvorničku Drinu na svom stadionu sa minimalnih 1:0, a čovjek odluke bio je Luka Asentić koji je u 53. minuti pogodio protivničku mrežu.

Imala je Slavija evidentnih problema u samoj kreaciji u ovom susretu. Ostao je Bojan Regoje pred samu utakmicu bez Hamze Kaljića, koji je u dosadašnjem dijelu sezone bio zadužen za to, Nikole Bjeloša i tek je po prvi put u ovoj utakmici bio u protokolu, i odmah se to osjetilo u samoj igri. Teško su dolazi pred protivnički gol, teško su dolazili u situaciju da zaprijete Branislavu Ružiću. Gosti su se sa druge strane trudili da umrtve igru koliko god je to bilo moguće, uspore ritam utakmice i onemoguće znatno mlađe i poletnije domaće igrače da se rastrče po terenu, što bi im stvaralo probleme.

U petoj minuti prvo uzbuđenje na utakmici. Dobila je Drina slobodan udarac na neka 23-4 metra od gola, ali jako dobar šut Danijela Ćuluma brani Nino Nedžibović. U 18. minuti iznenadni pokušao Borislava Erića. Šutirao je sa više od 35 metara, lopta ide preko gola.

Na Slavijine ozbiljnije napade čekalo se i 25 minuta. Tada Mandić utrčava iz drugog plana, ali Branislav Ružić je na vrijeme krenuo sa svog gola i kupi loptu ispred beka Slavije. U 26. minuti dobra akcija domaćih, Dabić odigrava povratnu loptu za Avdalovića, ali u posljednji trenutak njegov šut je izblokiran.

U 36. minuti Drina prijeti pokušajem Pavla Sušića, Nedžibović je dobro postavljen i brani taj šut, koji je ujedno bio i posljednje uzbuđenje u prvom dijelu.

Slavija je u drugo poluvrijeme krenula sa namjerom da dođe do pogotka i to im se isplatilo u 53. minuti utakmice. Novu asistenciju na svoj konto upisao je Danijel Erić, uposlio je idealno Luku Asentića, koji dolazi do svog trećeg pogotka u sezoni u trećoj uzastopnoj utakmici.

Umalo da Slavija dođe do drugog gola četiri minute kasnije. Dugom loptom je tražen Petar Dabić u napadu, Ćulum je krenuo da vrati loptu za Ružića, ali je Dabić to namisirao, na petercu je presjekao tu loptu, praktično zaobišao i Ružića kada pada. Svi su već pomislili da će Vanja Ajder iz Banjaluke pokazati na penal, no kada to nije učinio uslijedila je bura negodovanja, kako na terenu, tako i na tribinama.

Svoj šut u 60. minuti proba Radovan Vasić, pravo u još jednom dobro postavljenog Nina Nedžibovića.

Djelovala je Slavija još jednu utakmicu odlično u odbrani, ponovo su defanzivci Sokolova odradili jako dobar defanzivan posao, zatvorili sve prilaze da se i ugrozi gol Nedžibovića, pa Drina teško da je uspjevala i da pomisli da zaprijeti, te se ušlo u jedan apsolutno miran period igre.

U 75. minuti sjajnu kontru otvara Petar Dabić, izbacio je lako svog čuvara na svojoj polovini, vukao je loptu tridesetak metara, a onda u prostor izbacio Đorđa Avdalovića, no slab prvi kontakt sa loptom Avdalovića omogućio je Ružiću da na vrijeme reaguje i pokupi loptu, prije i nego stigne ošutati.

Pokušala je Drina bacanjem svih karti u napad, pa i pomjeranjem Danijela Ćuluma u sami vrh napada da izvrši posljednju ofanzivu na gol domaćih, ali to nije dalo rezultat, te je Slavija upisala svoju treću pobjedu u sezoni i nakon pet mečeva i dalje su neporaženi, dok je Drina ostala na i dalje samo jednim osvojenim bodom.

SLAVIJA – DRINA 1:0 (0:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 300
Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Asentić 53
Žuti kartoni: Beširević (Slavija), Alić (Drina)

SLAVIJA: Nedžibović, Dabić (od 76. Bogučanin), Đerić, Beširević, Stojanović, Avdalović (od 82. Bjeloš), Mandić, Asentić 8 (od 69. Mišović), Erić (od 76. Kaljić), Tomić, Pušara

DRINA: Ružić, Erić, Ćulum, Mazić, Alić (od 69. Marić), Sušić (od 64. Marković), Vasić, Milošević (od 57. Beatović), Tvrdišić, Blagojević (od 57. Šarčević), Stanišić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Naručite među prvima u m:tel-u: HONOR 400 i HONOR 400 Pro sa sjajnim poklonima Naručite među prvima u m:tel-u: HONOR 400 i HONOR 400 Pro sa sjajnim poklonima
Jelena Trivan: M:tel je oslonac za digitalnu transformaciju BiH Jelena Trivan: M:tel je oslonac za digitalnu transformaciju BiH
M:tel i Huawei te vode na more M:tel i Huawei te vode na more
Najčitanije
  • Sarajevsko-romanijski korpus - sami protiv svih (FOTO)
    5h 4m
    10
  • Opasna zarazna bolest u Sarajevu!
    7h 9m
    4
  • Sonja i Marko nakon višedecenijeske borbe dobili potomstvo
    19h 16m
    0
  • JU SŠC „Istočna Ilidža“: Nastasja Ješić – učenik generacije
    20h 9m
    1
  • Na jednoj lokaciji u Banjaluci pronađeno sedam poskoka
    22h 9m
    0