Pomen srpskim borcima poginulim na sarajevskom ratištu

15.03.2025. 09:52
0
IZVOR: srna.rs

Na bratunačkom groblju danas će biti služen pomen za 185 poginulih srpskih boraca na sarajevskom ratištu, čiji su posmrtni ostaci u egzodusu iz Sarajeva preneseni i sahranjeni u Bratuncu.

Pomen će biti služen u 12.00 časova kod spomen-krsta u okviru obilježavanja 29 godina od egzodusa Srba iz sarajevskih srpskih opština koje su nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma pripale Federaciji BiH.

Obilježavanje organizuju Udruženje "Sarajevski Srbi" i veterani hadžićke Igmanske brigade.

Nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma sarajevske srpske opštine pripale su Federaciji BiH, što je dovelo do egzodusa više oko 120.000 Srba iz Ilijaša, Vogošće, Rajlovca, Ilidže, Hadžića te naselja Grbavica i dijelova opština Centar te Novi i Stari grad Sarajevo.

Najveći broj prenesenih je iz Hadžića, a manji broj je iz Ilijaša i drugih sarajevskih opština.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra parastos za poginule borce iz Kasindola Sutra parastos za poginule borce iz Kasindola
Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti Kresojević: Zatvaranje Rudnika Ljubija još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti
Najčitanije
  • „Kasperijada“ sutra u Palama
    19h 24m
    0
  • Trudnice tužbama zasule Fond zdravstvenog osiguranja
    10h 2m
    0
  • Na Elektrotehničkom fakultetu promovisano 49 inženjera i jedan master elektrotehnike (FOTO)
    17h 35m
    0
  • Večeras "Konferencija beba" u Istočnoj Ilidži
    21h 7m
    0
  • Izabrano tročlano predsjedništvo beba u Istočnoj Ilidži, najmlađa beba Tadej Simić
    10h 27m
    0