Povećan topli obrok zaposlenima u institucijama BiH na 11 KM

28.07.2022. 18:07
0
IZVOR: srna.rs

Savjet ministara BiH je na 54. redovnoj sjednici donijelo odluku o povećanju iznosa "toplog obroka" zaposlenim u institucijama BiH.

Prema odluci iznos "toplog obroka" od 1.9.2022. godine zaposlenim u institucijama BiH biće povećavan sa 8 KM na 11 KM.

Od ovog povećanja biće izuzeti izabrani i imenovani zvaničnici (članovi Predsjedništva BiH, poslanici i delegati Parlamentarne skupštine BiH, predsjedavajući Vijeća ministara BiH, ministri i zamjenici, rukovodioci institucija i njihovi zamjenici), kojima naknada za ishranu neće biti povećana i iznosiće 6 KM.

Jednoglasno usvojen dokument okvirnog budžeta do 2025. godine

Savjet ministara jednoglasno je usvojio Dokument okvirnog budžeta institucija BiH za period 2023-2025. godine.

Dokument će biti usaglašen sa Globalnim okvirom fiskalnog bilansa i politika u BiH za isti period, nakon što ga usvoji Fiskalni savjet BiH, saopšteno je iz Savjeta ministara.

Ovaj dokument sadrži srednjoročni okvir budžeta institucija BiH i preliminarni nacrt budžeta institucija BiH za 2023. godinu, zajedno sa preliminarnim procjenama rashoda za 2024. i 2025. godinu.

Prema Dokumentu okvirnog budžeta institucija, ukupni okvir finansiranja institucija BiH za 2023. godinu iznosi 1.275.400.000 KM, od čega je finansiranje od indirektnih poreza 1.020.500.000 KM.

Istovremeno su preliminarno dati rashodi institucija BiH za 2024. godinu u iznosu 1.254.200.000 KM, a za 2025. godinu okvirne procjene iznose 1.251.300.000 KM.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Državljane BiH moguće evakuisati sa Bliskog istoka i komercijalnim letovima Državljane BiH moguće evakuisati sa Bliskog istoka i komercijalnim letovima
Za čarter letove 800.000 KM za evakuaciju državljana BiH iz Dubaija Za čarter letove 800.000 KM za evakuaciju državljana BiH iz Dubaija
Računi za struju građanima veći za 10, a privredi za šest odsto Računi za struju građanima veći za 10, a privredi za šest odsto
Najčitanije
  • Katić potpisao 113 ugovora za energetsku efikasnost
    21h 47m
    0
  • Sutra republičko takmičenje ekipa prve pomoći
    22h 43m
    0
  • Dr Sladoje: Obezbijeđen veći broj lijekova za oboljele od multiple skleroze
    3h 45m
    0
  • Novac od poklonjenja Časnom pojasu Presvete Bogorodice Srbima na KiM
    21h 3m
    1
  • Završen Internacionalni festival harmonike "Akordeon art plus"
    20h 42m
    0