Poziv za program socijalnog zbrinjavanja u ovoj godini

25.02.2020. 10:01
0
IZVOR: Srna

Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje /PIO/ Republike Srpske pozvao je poslodavce da prijave zaposlene radnike radi korišćenja sredstava za socijalno zbrinjavanje radnika koji sa stažom osiguranja, za koji će biti uplaćen doprinos, ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na starosnu penziju do 31. decembra.

Poziv je upućen s ciljem socijalnog zbrinjavanja radnika, na osnovu rješenja Vlade Republike Srpske o odobravanju uplate doprinosa za PIO.

Uplatu doprinosa za PIO odobrava Vlada Srpske za osiguranike u bivšim državnim preduzećima, akcionarskim duštvima u većinskom vlasništvu Republike i zemljoradničkim zadrugama, odnosno pravne sljedbenike i osiguranike ukoliko nema uplatioca doprinosa, koji sa stažom osiguranja za koji će biti uplaćen doprinos za penzijsko i invalidsko osiguranje, ispunjavaju uslove za ostvarivanje prava na starosnu penziju do decembra ove godine.

Prijave po javnom pozivu za socijalno zbrinjavanje podnose se u poslovnicama Fonda PIO, u opštini prema sjedištu poslodavca.

Doprinosi za prijavljene radnike biće uplaćeni nakon usaglašavanja iznosa između Fonda PIO Republike Srpske i Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite, ističe se u saopštenju.

Javni poziv biće objavljen u dnevnom listu "Glas Srpske" i na internet stranici Fonda PIO Republike Srpske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Maligne bolesti vodeći uzrok gubitka radne sposobnosti Maligne bolesti vodeći uzrok gubitka radne sposobnosti
Više od 9.600 penzionera u Srpskoj radi Više od 9.600 penzionera u Srpskoj radi
Građani koji primaju i našu i stranu penziju moraju da plate da bi se liječili Građani koji primaju i našu i stranu penziju moraju da plate da bi se liječili
Najčitanije
  • U velikom požaru na Baščaršiji izgorjelo 1.600 srpskih dućana
    3h 59m
    2
  • Motociklista sa Pala teško povrijeđen u saobraćajnoj nezgodi
    4h 46m
    0
  • Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
    17h 36m
    3
  • Emanuel Žofre ima najbolje šanse da bude naredni visoki predstavnik u BiH
    2h 7m
    0
  • Sutra istorijski čas za paljanske osnovce na "Novom Zejtinliku" na Sokocu
    23h 26m
    0