Poznato kada Novak kreće u pohod na Dohu i 100. titulu

16.02.2025. 19:46
0
IZVOR: nezavisne.com

Srpski teniser Novak Đoković sutra počinje nastup na ATP turniru iz serije 500 u Dohi u dubl konkurenciji sa Fernandom Verdaskom.

Đoković je prihvatio poziv kolege i prijatelja koji se oprašta upravo u Kataru, organizatori su im uručili specijalnu pozivnicu i u prvom kolu konkurencije parova igraju protiv Aleksandera Bublika i Karena Hačanova oko 14.00 po centralnoevropskom vremenu.

Meč prvog kola u singlu protiv Matea Beretinija Novak će igrati dan kasnije, u utorak 18. februara u još uvijek neutvrđenom terminu.

Srbin u Dohi juri jubilarnu 100. titulu u karijeri, a na turniru koji je osvajao 2016. i 2017. pokušaće da nastavi sa dobrim igrama koje je prikaziva na Australijan openu do pvrede koja ga je primorala da preda meč polufinala.

Đoković je nakon gred slema u Melburnu bio na oporavku u Srbiji i Crnoj Gori, pa potpuno spreman pristupa novom izazovu. Treći je nosilac, a među najbolje rangiranim igračima koji učestvuju su Karlos Alkaraz, Danil Medvedev, Andrej Rubljov, Džek Drejper.

Turnir u Kataru pripada seriji 500, a igra se za ukupni nagradni fond od 2.760.000 dolara.

Komentari 0
Povezane vijesti
Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos Aleksandra Krunić i Ana Danilina u polufinalu Rolan Garos
Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva Marija Ušćumlić najuspješnija kadetkinja na Kupu grada Sarajeva
Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva Džudo klub „Sparta“ ekipni šampion Kupa grada Sarajeva
Najčitanije
  • Danas „Konferencija beba“ u Palama
    8h 33m
    0
  • Emotivan susret sarajevskih građevinaca nakon 50 godina mature
    7h 16m
    0
  • Božović: „Pohod na klanac“ je hodočašće sjećanja i poštovanja
    8h 54m
    0
  • Porodica Turuntaš i ove godine ugostila istu djecu sa Kosova i Metohije
    6h 38m
    0
  • Klanac - mjesto gdje je istorija ispisana žrtvom
    10h 5m
    0