Preko sedam kilograma srebrnih novčića i poluga nosio u ručnom prtljagu

14.07.2022. 17:08
0
IZVOR: Tanjug

Carinici su na aerodromu ''Nikola Tesla'' sprečili pokušaj jednog putnika da u ručnom prtljagu prokrijumčari 51 srebrni novčić i sedam srebrnih poluga od po jedan kilogram, saopštila je danas Uprava carina.

Putnik je doputovao 13.jula letom iz Minhena, preuzeo prtljag i uputio se ka zelenom kontrolnom prolazu, namjenjenom onima koji nemaju ništa za prijavljivanje.

Cariniku, koji ga je zaustavio i pitao da ima nešto da prijavi, odgovorio je odrično, rekavši da sem ličnog prtljaga ne nosi ništa sa sobom.

Prilikom skeniranja njegovog kofera, koji osim što je bio neuobičajeno težak, uočene su i nepravilnosti, zbog čega je prtljag i detaljno pregledan.

Carinici su u njemu pronašli 51 srebrni novčić i sedam kilograma srebra u polugama, čija će vrijednost naknadno biti procjenjena.

Kako navode iz Uprave carine, neprijavljeno srebro zadržano je do okončanja prekršajnog postupka, pokrenutog protiv putnika pred nadležnim sudom.

Komentari 0
Povezane vijesti
Haos na "Nikoli Tesli": Autom ušao na pistu, policija ga jurila do granice s BiH Haos na "Nikoli Tesli": Autom ušao na pistu, policija ga jurila do granice s BiH
U koferu nosio 21 kilogram marihuane U koferu nosio 21 kilogram marihuane
Drama na aerodromu „Nikola Tesla“: Evakuisani putnici Drama na aerodromu „Nikola Tesla“: Evakuisani putnici
Najčitanije
  • Pronađeno beživotno tijelo muškarca
    11h 35m
    0
  • Paljanin uhapšen nakon što je pucao iz vatrenog oružja
    11h 13m
    0
  • Policajcima isplaćene plate, nekima veće i za 800 KM
    6h 54m
    8
  • Avioni NATO-a ubili pacijente u bolnici "Dr Dragiša Mišović"
    13h 3m
    0
  • Šta uraditi ukoliko vas ujede zmija?
    6h 54m
    1