Preminuo potpukovnik Policije Republike Srpske Mane Đurić

16.11.2024. 10:05
0
IZVOR: srna.rs

Potpukovnik Policije Republike Srpske Mane Đurić /59/ iz Vlasenice, borac prve kategorije u Odbrambeno-otadžbinskom ratu, preminuo je poslije duge i teške bolesti, potvrđeno je Srni u opštinskoj Boračkoj organizaciji.

Tokom ratnih dejstava bio je načelnik Stanice javne bezbjednosti Vlasenica, kao i zamjenik načelnika i načelnik Centra javne bezbjednosti Zvornik.

Za svoje zasluge odlikovan je Ordenom Miloša Obilića i Medaljom Petra Mrkonjića.

Mane Đurić rođen je 14. avgusta 1956. godine u Sanskom Mostu. Nakon završenog Mašinskog fakulteta dolazi u Vlasenicu gdje je radio kao profesor u srednjoj školi, a potom kao inspektor u Policijskoj stanici Vlasenica.

Đurić je preminuo juče u zvorničkoj Bolnici, a mjesto i vrijeme sahrane biće naknadno saopšteni.

Komentari 0
Povezane vijesti
Koliko zaista košta kupovina stana u Srpskoj: Notari, hipoteke i skriveni troškovi Koliko zaista košta kupovina stana u Srpskoj: Notari, hipoteke i skriveni troškovi
Uvode se nova odlikovanja za vojne zasluge u ratu Uvode se nova odlikovanja za vojne zasluge u ratu
Crveni krst Republike Srpske: Saopštenje za javnost povodom finansijske podrške Vlade Srpske Crveni krst Republike Srpske: Saopštenje za javnost povodom finansijske podrške Vlade Srpske
Najčitanije
  • Pale: U toku pregovaranje sa muškarcem koji odbija da siđe sa drveta
    2h 34m
    4
  • Miloš Božović nastavlja liječenje u Zagrebu
    12h 27m
    3
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Crna Reka - Tutin (VIDEO)
    6h 5m
    0
  • Uvode se nova odlikovanja za vojne zasluge u ratu
    7h 45m
    2
  • Stevanović: Uskoro druga traka na putu Sarajevo-Foča
    9h 49m
    4