Pale: Preminuo pukovnik u penziji Veljko Petrušić

23.01.2021. 09:03
0
IZVOR: SRNA

Borac prve kategorije u odbrambeno-otadžbinskom ratu Republike Srpske i pukovnik u penziji Veljko Petrušić preminuo je u 84. godini, saopšteno je iz Boračke organizacije opštine Pale.

U saopštenju se navodi da je pukovnik Petrušić, koji je preminuo juče, tokom ratnih dejstava obavljao dužnost zamjenika komandanta za pozadinu Sarajevsko-romanijskog korpusa Vojske Republike Srpske.

Pukovnik Petrušić biće sahranjen danas u 13.00 časova na Gradskom groblju Bare u Palama. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Poginuo Ostoja Stanišić, bivši komandant Vojske Republike Srpske Poginuo Ostoja Stanišić, bivši komandant Vojske Republike Srpske
Godišnjica formiranja Prvog jurišnog bataljona (VIDEO) Godišnjica formiranja Prvog jurišnog bataljona (VIDEO)
Održana svečana dodjela priznanja Organizacije starješina VRS u Istočnoj Ilidži Održana svečana dodjela priznanja Organizacije starješina VRS u Istočnoj Ilidži
Najčitanije
  • U saobraćajnoj nesreći život izgubili sveštenik i njegova supruga, sutra Dan žalosti u Derventi
    6h 38m
    1
  • Na današnji dan preminula srpska heroina Nadežda Petrović
    13h 36m
    2
  • Preminuo Marinko Bjelica, otac troje heroja Vojske Republike Srpske
    1h 56m
    1
  • Radno vrijeme na području opštine Pale tokom vaskršnjih praznika
    7h 33m
    0
  • Radiša Gojgić – "Karađorđeva zvezda" i četiri teške rane zbog kojih je ostao doživotni invalid
    15m
    0