Pripadnici GSS FBiH spasili majku i kćerku iz ruševina

12.02.2023. 21:40
0
IZVOR: srna.rs

Pripadnici Gorske službe spašavanja FBiH spasili su danas majku i ćerku iz ruševina u turskom gradu Hataj, prenose federalni mediji.

- Majka i ćerka su poprilično dobro. Vidno su iscrpljene. Svjesne su i znaju da su spašene tako da je to jedna emocija koja se ne može opisati - rekao je jedan od spasilaca za Novu TV.

On kaže da je u akciji spašavanja učestvovao i pas tragač Atos, koji je locirao osobe ispod ruševina, a potom su kolege iz Turske otklonile nekoliko slojeva i ploča.

Vođa tima Gorske službe za spasavanje sarajevske opštine Novi Grad Fahrudin Dobrača rekao je da je njegova ekipa od srijede, kada je stigla u Tursku, do sada spasila deset osoba u koordinaciji sa turskim timovima, te pronašla i izvukla iz ruševina više od 20 mrtvih.

- Informirasali smo se o svim našim spasenim i svi su u dobrom stanju, niko nije teže povrijeđen - rekao je Dobrača.

Komentari 0
Povezane vijesti
I FBiH uvodi „Amber alert“ I FBiH uvodi „Amber alert“
Gdje je skuplja hrana: Ovo su cijene u Srpskoj i FBiH Gdje je skuplja hrana: Ovo su cijene u Srpskoj i FBiH
Od četvrtka kamere na uniformama policije Od četvrtka kamere na uniformama policije
Najčitanije
  • Paljanin uhapšen zbog napada na radnike inspekcije
    10h 30m
    2
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Liplje - Teslić (VIDEO)
    11h 49m
    0
  • Zbog snijega obustava saobraćaja preko Rogoja, snijeg i grane na kolovozu od Sokoca do Vlasenice
    12h 58m
    1
  • Blažujski sveštenik Relja Spajić gledao je smrti u oči, ali nije kleknuo pred ustašama
    11h 50m
    0
  • Zbog razbojništva nad radnikom benzinske pumpe u Istočnoj Ilidži uhapšena dva lica
    10h 53m
    0