Priština zbog miniranja kanala uhapsila 10, u pritvoru dvije osobe

02.12.2024. 20:38
0
IZVOR: srna.rs

Deset osoba uhapšeno je tokom akcija prištinske policije i tužilaštva na sjeveru Kosova i Metohije nakon miniranja kanala Ibar-Lepenac u selu Varage u opštini Zubin Potok, a u pritvoru su zadržane dvije, saopštilo je specijalno tužilaštvo u Prištini.

Uhapšeni su osumnjičeni za krivična djela "ugrožavanje ustavnog poretka uništavanjem ili oštećenjem javnih instalacija i opreme", "izvršenje terorističkog djela" i "neovlašćeno posjedovanje oružja".

Iz tužilaštva su naveli da je licu čiji su inicijali D.V. određen pritvor od mjesec dana, dok je D.M. pušten da se brani sa slobode.

- U međuvremenu, 1. decembra 2024. godine, odlukom tužioca, određen je pritvor i osumnjičenom J.V. iz srpske zajednice, za kojim se tragalo. U kući tog lica izvršen je i pretres, a oduzet je veći broj oružja i druge opreme", navodi se u saopštenju tužilaštva u Prištini. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru Poginulo trogodišnje dijete u Sutomoru
Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja
Obijena crkva u Gornjoj Gušterici kod Prištine Obijena crkva u Gornjoj Gušterici kod Prištine
Najčitanije
  • „Ako izađeš, bićeš zaklan“: Ispovijest Danila Beribake koji je preživio pakao Doborovoljačke ulice
    22h 10m
    17
  • Pola miliona evra za unapređenje kompetencija učenika i studenata mašinske struke
    20h 52m
    1
  • Tragedija u Sarajevu: Radnik pao sa krova i poginuo
    11h 47m
    0
  • Sutra obilježavanje 34 godine od zločina u Dobrovoljačkoj
    22h 20m
    0
  • U Srbiji aktiviran sistem „Pronađi me“: Nestala petnaestogodišnja djevojčica
    12h 37m
    0