Приштина због минирања канала ухапсила 10, у притвору двије особе

02.12.2024. 20:38
0
ИЗВОР: srna.rs

Десет особа ухапшено је током акција приштинске полиције и тужилаштва на сјеверу Косова и Метохије након минирања канала Ибар-Лепенац у селу Вараге у општини Зубин Поток, а у притвору су задржане двије, саопштило је специјално тужилаштво у Приштини.

Ухапшени су осумњичени за кривична дјела "угрожавање уставног поретка уништавањем или оштећењем јавних инсталација и опреме", "извршење терористичког дјела" и "неовлашћено посједовање оружја".

Из тужилаштва су навели да је лицу чији су иницијали Д.В. одређен притвор од мјесец дана, док је Д.М. пуштен да се брани са слободе.

- У међувремену, 1. децембра 2024. године, одлуком тужиоца, одређен је притвор и осумњиченом Ј.В. из српске заједнице, за којим се трагало. У кући тог лица извршен је и претрес, а одузет је већи број оружја и друге опреме", наводи се у саопштењу тужилаштва у Приштини. 

Коментари 0
Повезане вијести
Погинуло трогодишње дијете у Сутомору Погинуло трогодишње дијете у Сутомору
Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја Ацо Ђукановић ухапшен због недозвољеног држања оружја
Обијена црква у Горњој Гуштерици код Приштине Обијена црква у Горњој Гуштерици код Приштине
Најчитаније
  • На данашњи дан прије 81. годину ослобођен Јасеновац
    12h 38m
    5
  • Источна Илиџа: Ухапшено лице због угрожавања сигурности и напада на полицајце
    10h 54m
    1
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    13h 4m
    0
  • Одржана Свечана академија поводом Дана и крсне славе Источне Илиџе
    23h 23m
    1
  • Сјећање на жртве једног од највећих злочина НАТО агресије: Мурино (ВИДЕО)
    12h 50m
    2