Promocija knjige o borbi za identitet i opstanak srpskog naroda

31.01.2024. 13:26
0
IZVOR: katera.news

Knjiga "Borba za identitet i opstanak naroda - Istorija Srba 1804-1918", autora Mirka Pjevića iz Novog Sada, koja obuhvata sintetički pregled nacionalne istorije u tom periodu biće predstavljena u Matičnoj biblioteci Istočno Sarajevo.

Promocija će se održati u četvrtak u 18.00 časova u Internet čitaonici Matične biblioteke.

Opisujući značajne događaje iz novije srpske istorije, kao i znamenite ličnosti tog vremena, autor ujedno promišlja i čitav istorijski tok, nudeći čitaocima svoje, često originalne zaključke.

Kako autor ističe knjiga je sažeti prikaz rezultata istoriografije za period od 1804. do 1918. godine. Ona je u službi naroda i ubjeđenja da narod koji poznaje svoju prošlost ima i budućnost.

Komentari 0
Povezane vijesti
Večeras promocija knjige „Uvijek prvi“ u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo Večeras promocija knjige „Uvijek prvi“ u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
Istočno Novo Sarajevo: Promovisana knjiga "Duh diše gdje hoće" i zbirka pjesama "Žakard" Istočno Novo Sarajevo: Promovisana knjiga "Duh diše gdje hoće" i zbirka pjesama "Žakard"
U Istočnom Sarajevu promovisana knjiga "I to smo preživjeli, u inat!" U Istočnom Sarajevu promovisana knjiga "I to smo preživjeli, u inat!"
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    12h 9m
    4
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    23h 9m
    11
  • Besmrtni heroj – Potpukovnik Života Đurić
    8m
    1
  • Sjećanje na velikana: Branko Ćopić
    9m
    4
  • Život i misija Matije Bana, akademika, diplomate, Srbina, katolika
    6m
    3