Proslavljena krsna slava Hrama Sabora Svetog arhangela Gavrila u Palama (FOTO)

26.07.2021. 14:26
0
IZVOR: Katera

Hram Sabora Svetog arhangela Gavrila u Palama obilježio svoju krsnu slavu, a ovogodišnji kum slave bio je Slavko Bojanić iz Pala.

Slika

Starješina Hrama sveštenik Nemanja Mandžić rekao je da je svečano obilježavanje krsne slave počelo sinoć, služenjem prazničnog večernjeg bogosluženja sa Petohljebnicom, te dodao da je Krsna slava prilika da se sumiraju svi ostvareni rezultati u protekloj godini dana.

- Nakon Vaskrsa i Božića, današnji praznik je najvažniji za nas sveštenike i vjernike ovoga hrama. Na današnji dan proslavljamo našeg nebeskog zaštitnika i molimo ga za zdravlje nas i naših najmilijih. Danas je, takođe, prilika da se sjetimo šta smo sve uradili u periodu između dvije slave - rekao je Mandžić.

Mandžić je dodao da su radovi na izgradnji hrama u jednoj mjeri stagnirali zbog pandemije virusa korona i nedostatka finansijskih sredstava.

Slika

- Dobili smo određene garancije da će izgradnja biti nastavljena intenzivnije u narednom periodu - istakao je Mandžić.

Načelnik opštine Pale Boško Jugović čestitao je krsnu slavu vjernicima i sveštenstvu Sabornog hrama, ističući da Opština intenzivno učestvuje u izgradnji ovoga hrama, koja bi, prema njegovim riječima, trebalo da bude završena do kraja sljedeće godine.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra pomen za radnike „FAMOS-a“ poginule u posljednjem ratu Sutra pomen za radnike „FAMOS-a“ poginule u posljednjem ratu
U ponedjeljak otvaranje dokumentarne izložbe „Od Nevesinjske puške do Solunskog fronta“ U ponedjeljak otvaranje dokumentarne izložbe „Od Nevesinjske puške do Solunskog fronta“
U ponedjeljak promocija zbirke pjesama „Zrno kremena“ Milenka Jevđevića u Palama U ponedjeljak promocija zbirke pjesama „Zrno kremena“ Milenka Jevđevića u Palama
Najčitanije
  • Albanac koji je zadužio Srbe
    20h 12m
    6
  • Ana Trišić Babić predložena za vršioca dužnosti predsjednika
    14h 47m
    5
  • Cijene peleta u BiH nekontrolisano rastu
    17h 46m
    0
  • Ana Trišić Babić v.d. predsjednika Republike Srpske, usvojen Zakon o prestanku važenja više zakona
    8h 9m
    2
  • Raspisan konkurs za subvencije kamatne stope na stambene kredite za mlade i mlade bračne parove
    19h 48m
    0