Prva litija u Baru poslije ublažavanja mjera (VIDEO)

05.06.2020. 10:03
0
IZVOR: nezavisne.com

U Baru je sinoć održana prva litija nakon ublažavanja mjera protiv korona virusa u Crnoj Gori.

Litiji, koja je krenula ulicama tog grada nakon večernje službe u hramu Svetog Jovana Vladimira, prisustvovalo je više stotina građana, a predvodili su je sveštenici Mitropolije crnogorsko-primorske, prenose podgoričke Vijesti.

U skladu sa smjernicama Instituta za javno zdravlje Crne Gore, od 1. juna omogućeno je okupljanje građana na javnom prostoru.

Prema tim smjernicama omogućeno je organizovanje javnih događaja i okupljanja 200 osoba na otvorenim i zatvorenim prostorima uz poštovanje fizičke udaljenosti od dva metra.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Burna noć u Podgorici: Devet maloljetnika i dvojica odraslih privedeni Burna noć u Podgorici: Devet maloljetnika i dvojica odraslih privedeni
Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj Na današnji dan Crna Gora objavila rat Turskoj
,,Glas Crnogorca“ 1873: Slava borcima za slobodu Crne Gore, spomen je njihov vječit u srpstvu ,,Glas Crnogorca“ 1873: Slava borcima za slobodu Crne Gore, spomen je njihov vječit u srpstvu
Najčitanije
  • Od ponedjeljka totalna obustava saobraćaja na dionici lokalnog puta Hreša – Vučija Luka
    9h 30m
    0
  • Đorđe Karađorđević, junak iz davnih vremena
    17h 17m
    2
  • Punjene paprike kojima niko ne može da odoli
    15h 25m
    0
  • Košarkaši Srbije stižu u Sarajevo
    14h 38m
    0
  • Obavještenje o planiranim prekidima u isporuci električne energije
    18h 38m
    0