Randoriju pet zlatnih medalja na Evropskom kupu za djecu u Mostaru

12.11.2019. 20:06
0
IZVOR: Katera

Džudo klub "Randori" osvojio je pet zlatnih i dvije srebrne medalje na međunarodnom turniru "Borsa open" koji je održan proteklog vikenda u Mostaru.

U sveukupnom plasmanu klub iz Istočnog Sarajeva je bio treći, iza "Kodokana" iz Prištine i "Akademika" iz Nikšića, a najbolji klub iz Republike Srpske i BiH.

Zlatne medalje su osvojili Lazar Ždrale, Uroš Mačar, Ognjen Bojović, Jan Marković i Lana Erić.

Lazar Ždrale je osvojio prvo mjesto u kategoriji stariji pioniri do 55kg u konkurenciji 36 takmičara. Impresivnim nastupom, ostvario je nevjerovatnih devet pobjeda i to nad predstavnicima Turske, Srbije, Crne Gore, Srbije, Bugarske, Bjelorusije, Česke, Ukrajine i BiH.

Uroš Mačar je u kategoriji kadeti do 50 kg osvojio prvo mjesto. Zabilježio je šest pobjeda i nastavio svoj sjajni niz zlatnih medalja sa turnira.

Ognjen Bojovic je osvojio prvo mjesto u kategoriji poletarci -34kg uz 5 pobjeda u konkurenciji od 29 takmičara.

Jan Marković je u kategoriji poletarci -38kg osvojio prvo mjesto uz četiri pobjede u konkurenciji od 19 takmičara. U finalu je savladao odličnog predstavnika Turske, što je dokaz da je Jan na pravom putu.

Lana Erić je uz tri sjajne pobjede osvojila prvo mjesto u kategoriji mlađe pionirke do 36 kg. Kapiten ženske ekipe "Randorija" ovim je poslije zlata u Novom Sadu, na svoje police dodala još jedno zlato.

Srebrnu medalju iz Mostara je donijela Mila Jovičić, koja je u kategoriji poletarke do 36kg imala dvije pobjede nad predstavnicama BiH i Slovenije i jedan poraz u dinaku od predstavnice Hrvatske.

Lazar Ždrale je odradio i mečeve sa tri godine starijim kadetima i uzeo drugo mjesto do 55 kg.

Na turniru na kojem je učestvovalo preko 1200 takmičara iz 28 zemalja, ekipu "Randorija" su vodili Stefan Majdov, Tamara Vučetić i Duško Milutinović.

Organizatori su turnir deklarisali kao Evropski kup za mlađe starosne kategorije.