Republički praznik i neradni dan 21. novembar

16.11.2023. 15:44
0
IZVOR: rtrs.tv

Dan uspostavljanja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u BiH – 21. novembar republički je praznik i neradni dan, u skladu sa Zakonom o praznicima Republike Srpske, saopšteno je iz Ministarstva uprave i lokalne samouprave Republike Srpske.

U dane praznika Republike ne rade republički organi i organizacije, organi jedinice lokalne samouprave, preduzeća, ustanove i druge organizacije i lica koja profesionalno obavljaju uslužne i proizvodne djelatnosti.

Navedenim Zakonom je propisano da će načelnik opštine, odnosno gradonačelnik odrediti koja su preduzeća, ustanove i druge organizacije sa područja jedinice lokalne samouprave dužni da rade, radi zadovoljenja neophodnih potreba građana, u dane praznika Republike i u kom obimu, saopšteno je iz Ministarstva.

Komentari 0
Povezane vijesti
Počela isplata dodatka na djecu Počela isplata dodatka na djecu
U Srpskoj rođeno 27 beba U Srpskoj rođeno 27 beba
Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece Nema izmjena propisa u vezi sa sankcionisanjem roditelja zbog nevakcinisanja djece
Najčitanije
  • Nikad mi se više, brate, kola nećeš naigrati
    15h 6m
    1
  • Aktivan humanitarni broj 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    10h 35m
    0
  • U Istočnoj Ilidži opljačkana sportska kladionica
    12h 42m
    2
  • Žepa – bolna, nezacijeljena rana
    14h 52m
    0
  • Dr Nemanja Škipina novi specijalista urologije u Bolnici "Srbija"
    10h 44m
    0