Restriktivnije mjere tokom praznika, bez organizovanih proslava

15.12.2020. 10:06
0
IZVOR: SRNA

U Crnoj Gori će u susret novogodišnjim i božićnim praznicima na snazi biti restriktivnije epidemiološke mjere jer okupljanja većeg broja ljudi nose rizik od širenja epidemije virusa korona, saopštio je direktor Instituta za javno zdravlje Igor Galić.

On je istakao da tokom praznika neće biti dozvoljeno organizovanje proslava, a da će nove mjere biti predložene u predviđenom roku.

- S obzirom na to da nam predstoje praznici i da bilo kakva okupljanja nose rizik od širenja epidemije, svakako da će mjere biti restriktivnije. Moramo misliti o periodu nakon praznika, o zdravlju građana. Pošto imamo visoku aktivnost virusa u zemlji, svakako da će mjere biti restriktivne - rekao je Galić.

Galić je naveo da se u Crnoj Gori bilježi široka rasprostranjenost epidemije, s visokim stopama obolijevanja u svim gradovima, ali je trend, ipak stabilan, prenosi RTCG.

On je podsjetio da je od donošenja novih epidemioloških mjera prošlo sedam dana i da Crna Gore i dalje ima visok nivo obolijevanja od virusa korona.

Galić je kazao da je dobro što Crna Gora nema takozvani eksponencijalni rast, što znači da u kratkom vremenskom periodu nema veliki broj novih slučajeva. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora Bratu Mila Đukanovića trideset dana pritvora
Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja Aco Đukanović uhapšen zbog nedozvoljenog držanja oružja
Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču Kako su Koprivice vratile mošti Svetog Haralampija u manastir Moraču
Najčitanije
  • Preminuo brigadir Oružanih snaga BiH Slobodan Radovanović
    23h 35m
    2
  • Martovski pogrom - Nismo zaboravili
    16h 5m
    4
  • Tragična sudbina srpske princeze koja je imala veoma neobično ime
    56m
    0
  • Savo Minić podnio ostavku
    23h 16m
    2
  • Otkazan koncert Policijskog orkestra u Istočnom Sarajevu
    22h 28m
    0