Rogatica: Testirano 13 lica, jedno pozitivno

23.06.2020. 10:58
0
IZVOR: Srna

U rogatičkom Domu zdravlja "Dr Zoran Mitrović" obavljeno je testiranje 13 lica, od kojih je jedno pozitivno na virus korona i smješteno u Bolnicu "Srbija" u Istočnom Sarajevu, rečeno je Srni u Domu zdravlja.

Svi brisevi su uzimani u Domu zdravlja, a analize su rađene u Univerzitetskoj bolnici u Foči, gdje su od ranije smještena dva lica koja su bila pozitivna na taj virus.

Iz opštine Rogatica saopšteno je da je riječ o muškarcu srednjih godina koji nije dolazio u dodir sa prethodno zaraženim, osjeća se dobro, a osobe sa kojima je bio u kontaktu biće testirane.

U ovoj opštini je rečeno i da su kontakti dvije prvozaražene osobe iz Rogatice negativni na prisustvo korona virusa.

Izvršena je dezinfekcija javnih površina u gradu i prostorija gdje su boravila lica pozitivna na virus korona.

Komentari 0
Povezane vijesti
MTB tura na Borikama 27. juna MTB tura na Borikama 27. juna
Rogatica: „Prnjavor Meridian Bet“ šampion turnira u basketu Rogatica: „Prnjavor Meridian Bet“ šampion turnira u basketu
Od jeseni osnovna muzička škola u Rogatici Od jeseni osnovna muzička škola u Rogatici
Najčitanije
  • Održano takmičenje u lovu ribe na plovak
    23h 36m
    0
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    4h 37m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    4h 23m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    5h 44m
    0
  • Pozovimo 17185 za Aleksandru Ilić
    8h 5m
    0