Rusija: Šmit je nelegalan predstavnik i nema pravo da se obraća SB UN

11.05.2022. 20:11
0
IZVOR: nezavisne.com

Vasili Nebezja, ambasador Ruske Federacije, je rekao na sjednici Savjeta bezbjednosti UN-a da je Kristijan Šmit nelegalan visoki predstavnik i da nema pravo da daje izvještaje u tom tijelu.

Šmit bi trebalo upravo da predstavi svoj redovni godišnji izvještaj o radu OHR-a.

– On nema pravo da govori ili da podnosi bilo kakve dokumente. Njegovo prisustvo ovdje podriva autoritet Savjeta bezbjednosti – rekao je Nebezja.

On je istakao da Ruska Federacija smatra da je današnje obraćanje Šmita samo kao privatni građanin Njemačke.

Ovom stavu se priključio i ambasador Kine u Savjetu bezbjednosti UN-u.

Komentari 0
Povezane vijesti
FIFA ukinula zabranu takmičenja reprezentacijama Rusije do 15 godina FIFA ukinula zabranu takmičenja reprezentacijama Rusije do 15 godina
Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne diplome Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne ...
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    35m
    0
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    49m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    39m
    0
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    14h 9m
    36
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    20h 59m
    0