Rusija: Šmit je nelegalan predstavnik i nema pravo da se obraća SB UN

11.05.2022. 20:11
0
IZVOR: nezavisne.com

Vasili Nebezja, ambasador Ruske Federacije, je rekao na sjednici Savjeta bezbjednosti UN-a da je Kristijan Šmit nelegalan visoki predstavnik i da nema pravo da daje izvještaje u tom tijelu.

Šmit bi trebalo upravo da predstavi svoj redovni godišnji izvještaj o radu OHR-a.

– On nema pravo da govori ili da podnosi bilo kakve dokumente. Njegovo prisustvo ovdje podriva autoritet Savjeta bezbjednosti – rekao je Nebezja.

On je istakao da Ruska Federacija smatra da je današnje obraćanje Šmita samo kao privatni građanin Njemačke.

Ovom stavu se priključio i ambasador Kine u Savjetu bezbjednosti UN-u.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne diplome Kina ukida 12.000 smjerova na fakultetima: Vještačka inteligencija zbrisala tradicionalne ...
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku Šmit potvrdio njemačkim dnevnim novinama da podnosi ostavku
Najčitanije
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    18h 13m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    16h 19m
    3
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    13h 51m
    0
  • Anastasija Stević predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    18h 0m
    0
  • Istorija ispisana u Palama: Tradicionalni 3h3 turnir na višem, Quest nivou
    1h 6m
    0