Русија: Шмит је нелегалан представник и нема право да се обраћа СБ УН

11.05.2022. 20:11
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Васили Небезја, амбасадор Руске Федерације, је рекао на сједници Савјета безбједности УН-а да је Кристијан Шмит нелегалан високи представник и да нема право да даје извјештаје у том тијелу.

Шмит би требало управо да представи свој редовни годишњи извјештај о раду ОХР-а.

– Он нема право да говори или да подноси било какве документе. Његово присуство овдје подрива ауторитет Савјета безбједности – рекао је Небезја.

Он је истакао да Руска Федерација сматра да је данашње обраћање Шмита само као приватни грађанин Њемачке.

Овом ставу се прикључио и амбасадор Кине у Савјету безбједности УН-у.

Коментари 0
Повезане вијести
Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне дипломе Кина укида 12.000 смјерова на факултетима: Вјештачка интелигенција збрисала традиционалне ...
Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести Фочански и руски онколози заједно у борби против најтежих болести
Шмит потврдио њемачким дневним новинама да подноси оставку Шмит потврдио њемачким дневним новинама да подноси оставку
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    4h 53m
    11
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    23h 14m
    0
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    4h 50m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    20h 32m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    23h 37m
    0