Sabalenka odbranila titulu u Melburnu

27.01.2024. 19:10
0
IZVOR: Tanjug

Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je danas titulu na Australijan openu, pošto je u finalu pobijedila Kineskinju Ćinven Dženg sa 2:0 (6:3, 6:2).

Meč je trajao 74. minuta.

Bjeloruskinja je uspela da odbrani titulu, pošto je prošle godine u finalu savladala Kazahstanku Elenu Ribakinu sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).

U prvom setu Sabalenka je napravila rani brejk u drugom gemu, koji je odredio tok seta. U narednom gemu je uspjela da spasi tri vezane brejk lopte i tako povede sa 3:0. Osmi gem je donio nove šanse Bjeloruskinji da oduzme servis Kineskinji ali se Dženg dobro branila. Sabalenka je na kraju morala da servira da bi osvojila prvi set.

Sabalenka je pitanje pobjednika riješila u uvodnim minutima drugog seta kada je oduzela servis protivnici u prvom gemu. U petom gemu je ponovila agresivnost iz prvog gema i opet došla do brejka, koji joj je trasirao put do nove grend slem titule.

Na kraju je u posljednjem gemu na 40:0 ništa nepotrebno ušla u nervozu, propustila tri vezane meč lopte, potom još dvije, ali ipak uspješno privela meč kraju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Evo kada Đoković igra polufinale Australijan opena protiv Zvereva Evo kada Đoković igra polufinale Australijan opena protiv Zvereva
Olga Danilović u osmini finala Australijan opena Olga Danilović u osmini finala Australijan opena
Đoković šampionski do osmine finala Australijan opena Đoković šampionski do osmine finala Australijan opena
Najčitanije
  • Na vozila istakli ratne zastave tzv. Armije BiH, policija ih kaznila
    10h 57m
    10
  • Prije 33 godine poginulo 16 srpskih boraca i mučki ubijeno dvoje djece
    12h 37m
    0
  • Obilježene 33 godine od stradanja 14 boraca na Trebeviću
    8h 8m
    0
  • Počeo turnir "Mini golf iz bloka" u Istočnom Sarajevu
    8h 37m
    1
  • Danas praznik Duhovi
    13h 33m
    0