Sara Ćirković se plasirala na Olimpijske igre

11.03.2024. 15:51
0
IZVOR: glassrpske.com

Sara Ćirković je izborila plasman na Olimpijske igre u Parizu. U četvrtfinalu kvalifikacija savladala je Kanađanku Skarlet Delgado sudijskom odlukom 3:2.

Mlada Bratunčanka je tako ostvarila možda i najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri iako je bila evropski i svjetski šampion u mlađim kategorijama.

Ona je u odlučujućem meču bila ubjedljiva u prvoj i trećoj rundi što joj je donijelo plasman u Pariz.

Bila je Sara veoma hrabra i prošla je dalje. Bijeljinski bokser Dušan Veletić nije uspio da se plasira u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre.

On je poražen od njemačkog boksera Ramana Tiafaka. Nakon iscrpljujućeg meča sudije su dale prednost Nijemcu koji je slavio sudijskom odlukom 3-1. Na putu ka Parizu zaustavljen je i Sadam Magomedov.

On je jednogalsnom odlukom sudija poražen u četvrtfinalu od Španca Emanuela Rejesa, koji je jedan od kandidata za osvajanje medalje u Parizu. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Elek: Sara Ćirković dobija plac na Jahorini Elek: Sara Ćirković dobija plac na Jahorini
Srebro za Saru Ćirković na Svjetskom kupu u Brazilu Srebro za Saru Ćirković na Svjetskom kupu u Brazilu
Sara Ćirković u polufinalu Svjetskog kupa Sara Ćirković u polufinalu Svjetskog kupa
Najčitanije
  • Paja Jovanović - Na platnima sačuvao identitet srpskog naroda
    18h 45m
    0
  • Valentina Tereškova, tekstilna radnica i prva žena u svemiru
    10h 38m
    0
  • Program manifestacije "Dani Kasindolskog bataljona"
    17h 38m
    0
  • Nova zgrada policije u Istočnom Sarajevu najbolja i najopremljenija
    7h 36m
    1
  • „Pohod na klanac“ - hodočašće i odavanje počasti svim palim borcima Kasindolskog bataljona
    12h 7m
    0