Sarajevo i još dva grada iz regiona najzagađeniji na svijetu

09.11.2024. 20:18
0
IZVOR: glassrpske.com

Među 20 najzagađenijih glavnih gradova u svijetu našla se i tri grada iz regiona - Sarajevo, Beograd i Zagreb, objavio je sajt „Aj-Kju er“.

Na ovoj listi Sarajevo je na petom, Zagreb na šestom, a Beograd na osmom mjestu.

U Beogradu je koncentracija PM 2,5 čestica 10,1 puta veća od preporučene srednje godišnje vrijednosti Svjetske zdravstvene organizacije.

Najviša vrijednost štetnih čestica zabilježena je na stanici u centru grada, u Bulevaru despota Stefana - 99,2 mikrograma po metru kubnom.

Preporuka je da se prozori zatvore, da se izbjegavaju fizičke aktivnosti napolju, a ako se izlazi, da osjetljive grupe nose masku.

Zahvaljujući svojim dimenzijama, čestice manje od 2,5 mikrometara sposobne su da prođu nos i grlo, te mogu da prodru duboko u pluća, pa i da uđu u krvotok.

Komentari 0
Povezane vijesti
U BiH ljudska prava postoje samo na papiru i ništa više U BiH ljudska prava postoje samo na papiru i ništa više
Lidl završio megacentar u BiH: Počinje odbrojavanje do otvaranja prodavnica Lidl završio megacentar u BiH: Počinje odbrojavanje do otvaranja prodavnica
I mrtvi "glasaju" u BiH: "Našla sam ime pokojnog supruga na biračkom spisku" I mrtvi "glasaju" u BiH: "Našla sam ime pokojnog supruga na biračkom spisku"
Najčitanije
  • „Rade, sine, nemoj majke zaboravit...'“
    18h 45m
    3
  • Istočno Novo Sarajevo: Nakon upućenih prijetnji, fizički napao i povrijedio ženu
    17h 23m
    2
  • Cetinje, grad heroj: Pogledajte spisak dobrovoljaca u ratu 1991/1992. godine
    6h 46m
    3
  • Tužilac provodi istragu u vezi zloupotrebe funkcije
    11h 40m
    0
  • Babalj: Željka Cvijanović brani politiku SNSD-a pogubnu po Republiku Srpsku
    14h 38m
    1