Sarajevska vlast danas otkriva spomenik na Kazanima

15.11.2021. 10:53
0
IZVOR: Katera

Gradonačelnik Sarajeva Benjamina Karić danas u 12 časova otkriva spomen-obilježje na Kazanima, posvećeno građanima Sarajeva ubijenim na ovom lokalitetu tokom 1992. i 1993. godine, saopšteno je juče iz sarajevske Gradske uprave.

Ovo spomen-obilježje je na njenu inicijativu podigao grad Sarajevo, a natpis: „Zauvijek ćemo se, s tugom i poštovanjem, sjećati naših ubijenih sugrađana“, izazvao je negodovanje građana Istočnog Sarajeva.

Na spomeniku će, pored spornog natpisa, biti uklesana i imenima 17 žrtava ubijenih na Kazanima.

Zvaničnici Srpske i potomci žrtava ranije su u medijima poručili da je ovakav postupak gradske vlasti u Sarajevu sraman jer se na spomen-obilježju ne navodi da su stradali bili Srbi kao ni imena nalogodavaca ili formacije koja je izvršila zločin.

Na negodovanja Srba iz Republike Srpske i FBiH, gradske vlasti u Sarajevu nisu se obazirale.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ljubav Srpkinje i austrougarskog oficira u vrijeme oslobođenja Sarajeva Ljubav Srpkinje i austrougarskog oficira u vrijeme oslobođenja Sarajeva
Osveštan spomenik i služen parastos poginulim Srbima iz Poloma Osveštan spomenik i služen parastos poginulim Srbima iz Poloma
Obilježavanje stradanja u Bratuncu: Danas tuguje cijeli srpski narod Obilježavanje stradanja u Bratuncu: Danas tuguje cijeli srpski narod
Najčitanije
  • Godišnjica smrti predsjednika SFRJ Josipa Broza Tita
    13h 25m
    30
  • Zločin u Grahovištu 1992. godine
    10h 47m
    10
  • Sjećanje na Vojislava Čarkića - našeg dobrog protu
    13h 34m
    1
  • Održana 20. ulična trka u Istočnoj Ilidži (FOTO)
    10h 40m
    1
  • Srpske svetinje - oaze nade (FOTO)
    1h 59m
    0