Šarović: Nema nijednog osnova za poskupljenje električne energije u privredi Srpske

29.12.2021. 14:27
0
IZVOR: Katera

Predsjednik Srpske demokratske stranke (SDS) Mirko Šarović rekao je na današnjoj konferenciji za novinare u Istočnoj Ilidži da je najavljeno poskupljenje struje privrednicima Republike Srpske potpuno bilo bespotrebno.

Šarović ističe da je stav SDS da nema nikakvog razloga za bilo kakvo poskupljenje električne energije u privredi Republike Srpske.

- Cijenu električne energije reguliše Regulatorna agencije Republike Srpske za električnu energiju, ali u ovom trenutku nijedan parametar za poskupljenje električne energije nije ispunjen - istakao je Šarović.

Šarović ističe da je Srpska izvoznik električne energije na svjetsko tržište i da se višak te energije prodaje, međutim da bi za domaće tržište cijena trebala ostati ista.

Smatra da je ovo još jedan pokušaj aktuelne vlasti da "izvuče" novac zarad "hranjenja stranačke vojske" SNSD i loš potez, prema njegovim riječima, lošeg rukovodstva Elektroprivrede Republike Srpske.

- Mislim da je ovaj novac njima dobrodošao da zadovolje svoju pohlepu i mi moramo maksimalno da dignemo glas protiv poskupljenja električne energije, jer će se time značajno uvećati troškovi života građana Republike Srpske - kaže Šarović.

On ističe da je privreda u Republici Srpskoj konkurentna u odnosu na region i Evropu, jer ima manje troškove za električnu energiju od drugih kompanija, te da će ih povećanje cijene električne energije ugroziti.

Komentari 0
Povezane vijesti
SDS: Draško Stanivuković šalje sliku razdora u opoziciji SDS: Draško Stanivuković šalje sliku razdora u opoziciji
Prijevremeni izbori u Srpskoj: SNSD i SDS testiraju snagu, niču novi pokreti Prijevremeni izbori u Srpskoj: SNSD i SDS testiraju snagu, niču novi pokreti
Blanuša: Kandidat SNSD-a će biti eksponent i predstavnik interesa i kapitala nekoliko ljudi Blanuša: Kandidat SNSD-a će biti eksponent i predstavnik interesa i kapitala nekoliko ljudi
Najčitanije
  • Preminuo Halid Bešlić
    18h 14m
    8
  • Ukradena kasa sa novcem i neutvrđena količina cigareta iz marketa u Istočnoj Ilidži
    21h 36m
    0
  • Nada Živković boluje od rijetkog tipa karcinoma dojke i potrebna joj je naša pomoć!
    22h 47m
    0
  • Uopšte nije iz Francuske – Odakle potiče i kako je nastao kroasan?
    13h 15m
    0
  • Savez sindikata Republike Srpske zahtijeva povećanje najniže plate
    18h 43m
    1