Situacija na požarištu oko Trebinja stabilna, na padinama Leotara i dalje gori

11.07.2025. 19:35
0
IZVOR: rtrs.tv

Situacija na požarištu oko Trebinja za sada je stabilna. Na padinama Leotara i dalje gori, ali mnogo manjim intenzitetom. Trenutno je aktivan požar ka selu Jasen. Pod kontrolom je i za sada naseljeno područje nije ugroženo. Vatrogasci i dalje saniraju krakove požara koji su se spuštali ka magistralnom putu za Bileću.

Stanje na požarištu i dalje je promjenljivo. Gore predijeli oko Trebinja, iako manjim intenzitetom, sve je, još uvijek, neizvjesno.

- Ovdje se malo to stabilizovalo, ali ne znamo zbog vjetra da li će se povećati ili neće. Jasen trenutno gori, ali nije ništa ugroženo što se tiče imovine i ljudskih života - istakao je komandir Vatrogasne jedinice Lastva Miloš Vučurević.

Piloti Uprave za vazduhoplovstvo MUP Srpske dejstvovali su i danas cijelo prijepodne. Novi naleti očekuju se u popodnevnim časovima.

- Po nevjerovatnim lošim vremenskim uslovima su odrađivali posao, posebno kada su bile u pitanju kuće u Hrupjelama. Veliko im hvala. I danas traju aktivnosti i nadamo se da ćemo uspjeti, organizovali smo širu akciju, jer prema selu Jasen još uvijek gori vatra - dodao je šef Štaba za vanredne situacije Grada Trebinja Stevan Bekan.

Osim pilota MUP-a Srpske, prethodnih dana, na terenu su bili vatrogasci iz Trebinja, Bileće, Nevesinja, Herceg Novog, pripadnici Žandarmerije, mještani ugoženih sela i naselja, planinari i dobrovoljci.

- Ljudi su zaista umorni i nadamo se da je sve ovo iza nas i da će u narednom periodu sve biti lakše - naveo je komandant Štaba za vanredne situacije Trebinja Mirko Ćurić.

Dežurne ekipe ostaće na terenu i dalje, da bi reagovale u slučaju da se vatra ponovo rasplamsa. Prema nezvaničnim procjenama, u požaru, koji je izbio u nedjelju na Trebinjskim brdima i Leotaru izgorjelo je više od četrdeset kvadratnih kilometara površine.

Komentari 0
Povezane vijesti
U prvih devet dana jula 5.821 požar u Srbiji U prvih devet dana jula 5.821 požar u Srbiji
Požarišta oko Trebinja polako se stavljaju pod kontrolu Požarišta oko Trebinja polako se stavljaju pod kontrolu
Trebinje: Situacija stabilna, vatrogasci gase vatru u rejonu sela Mili i Jasen Trebinje: Situacija stabilna, vatrogasci gase vatru u rejonu sela Mili i Jasen
Najčitanije
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    15h 53m
    2
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    18h 32m
    4
  • Sutra prva humanitarna kotlićijada u Istočnom Sarajevu
    22h 16m
    2
  • Milanović: Zaklali mi majku koja je vjerovala u dobro u ljudima
    21h 58m
    13
  • Lile na Romaniji okupile "i staro i mlado"
    11h 32m
    1