Sjećanje na Aleksu Golubovića, velikog navijača i hroničara FK „Famos“ iz Vojkovića

14.01.2026. 17:00
1
IZVOR: katera.news

Veliki navijač i hroničar FK "Famos" iz Vojkovića Aleksa Golubović napustio nas je 15. januara 2023. godine u 69. godini života.

Aleksa Golubović rođen je 29. maja 1954. godine i od prve godine života vezan je za invalidska kolica.

Bio je jedan od najodanijih klupskih hroničara i zasigurno neko ko je odgledao najviše utakmica "Famosa", u nešto više od pedesetak godina postojanja. 

Na stadion "Bratstva" prvi put je došao 1970. godine i od tada gotovo da nema utakmice koju nije gledao. Poštovao je i sve ostale klubove grada, bio čest gost na utakmicama "Slavije", ali "Famos" i "Bratstvo" su imali posebno mjesto u njegovom srcu. 

"Famosove" utakmice više nisu iste bez njega, jer nema prepoznatljive sirene sa Koletovog motora i čuvenog slogana "Svi za jednog, jedan za sve".

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Theodore Allen 15.01.2026. 03:22
    Each session in Sprunki feels like a new journey as players discover unexpected harmonies, spooky layers, or uplifting grooves that spark fresh inspiration.
Povezane vijesti
Sjećanje na protu Stevana Bakovića: Čuvar duše sarajevskih Srba u 19. vijeku Sjećanje na protu Stevana Bakovića: Čuvar duše sarajevskih Srba u 19. vijeku
Sjećanje na književnog velikana Vojislava Ilića Sjećanje na književnog velikana Vojislava Ilića
Sjećanje na Aleksandra, heroja koji nikada ne smije biti zaboravljen (VIDEO) Sjećanje na Aleksandra, heroja koji nikada ne smije biti zaboravljen (VIDEO)
Najčitanije
  • Rogatičanin lišen slobode zbog sumnje da je počinio nasilje nad životinjama
    13h 23m
    0
  • “Ostajte ovdje! Sunce tuđeg neba neće vas grijat ko što ovo grije”
    16h 15m
    5
  • Istorija i razvoj informativnih glasila i službi u Palama
    11h 28m
    0
  • Javni konkurs za prijem na Policijsku akademiju za 150 kadeta
    14h 47m
    0
  • Vještaci medicinske struke saglasni da Dudaković nije sposoban za suđenje
    8h 28m
    7