Šok u Melburnu: Siner zaustavio Đokovića u polufinalu AO

26.01.2024. 08:30
0
IZVOR: glassrpske.com

Janik Siner pobijedio je najboljeg tenisera svijeta sa 3:1 (6:1, 6:2, 6:7, 6:3) u polufinalu Australijan opena.

Ovo je prvi put u istoriji da je Novak izgubio polufinale u Melburnu.

Italijan je igrao nevjerovatno - nije bilo nijedne slabe tačke u njegovoj igri.

Đoković nije djelovao dobro na terenu, pogotovo u prva dva seta, koja je Italijan dobio prilično ubjedljivo. Đoković je cijeli meč bio bez brejk prilike, dok je Siner lako dolazio do brejk prilika, koje je i koristio, izuzev trećeg seta, koji je otišao u dramatični tajbrejk u kojem je je Novak pokazao zašto je najbolji teniser planete svih vremena. Uspio je spasiti i meč loptu i vratiti neizvjesnost u meč.

Međutim, to Sinera nije puno omelo, nastavio je sa visokim ritmom igrati i čekati svoju priliku, koju je dočekao u četvrtom gemu. Imao je Novak 40:0, ali slijedi serija Sinera od pet poena i brejk, poslije kojeg više nije bilo povratka.

Bez obzira na poraz i činjenicu da neće odbraniti titulu u Melburnu, koju je osvajao 10 puta, srpski as ostaje svjetski broj jedan i narednog ponedjeljka na ATP listi.