Sokolac: Vrtić neće raditi ni naredne sedmice

13.11.2020. 20:08
0
IZVOR: SRNA

Sokolačka Ustanova za predškolsko vaspitanje i obrazovanje neće raditi ni naredne sedmice, od 16. do 23. novembra, zaključeno je na sastanku opštinskog Štaba za vanredne situacije.

Prva naredba o obustavljanju rada ove javne ustanove na 15 dana donesena je 22. oktobra zbog pozitivnih nalaza na virus korona kod šestoro djece i tri radnika ove ustanove.

Opštinski štab za vanredne situacije danas je donio zaključak da vrtić ne radi ni naredne sedmice iz preventivnih razloga.

Javna ustanova za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Sokolac dužna je da izvrši dezinfekciju prostorija u skladu sa uputstvom Instituta za javno zdravstvo Republike Srpske, navodi se u zaključku.

Prema odluci Opštinskog štaba za vanredne situacije donesenoj 5. novembra, vrtić je trebalo da počne raditi u ponedjeljak 16. novembra, ali je danas zaključeno da se rad ove ustanove obustavlja do ponedjeljka, 23. novembra.

U sokolačkoj Ustanovi za predškolsko vaspitanje i obrazovanje boravi 137 djece u šest vaspitno-obrazovnih grupa.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu Premijera filma „Children in Gehenna“ 30. juna u Sokocu
Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije Počelo obilježavanje Dana odbrane Sarajevsko-romanijske regije
Obilježavanje Dana odbrane Srba u Sarajevsko-romanijskoj regiji Obilježavanje Dana odbrane Srba u Sarajevsko-romanijskoj regiji
Najčitanije
  • Aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković iz Istočnog Sarajeva
    9h 15m
    3
  • Istočna Ilidža: Usvojena inicijativa da se ljekarima sufinansiraju troškovi smještaja
    9h 1m
    0
  • Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu
    10h 22m
    0
  • Akcija prikupljanja sredstava za tron ikone Bogorodice Mlekopitateljnice na Palama
    7h 38m
    1
  • Pozovimo 17185 za Aleksandru Ilić
    12h 43m
    0