Specijalistički tim za traganje i spasavanje iz Republike Srpske krenuo u Tursku (VIDEO)

07.02.2023. 12:10
1
IZVOR: rtrs.tv

Pripadnici specijalističkog tima za traganje i spasavanje iz ruševina Republičke uprave civilne zaštite Republike Srpske, uputili su se rano jutros ispred sjedišta Republičke uprave civilne zaštite Republike Srpske ka Banjaluci.

Specijalistički tim Republičke uprave civilne zaštite Republike Srpske putovaće na relaciji Banjaluka-Ankara. Očekivan polazak sa aerodroma u Banjaluci je u 13.30 časova.

- Očekivan dolazak u Ankaru je u 17.35 časova- saopšteno je iz Republičke uprave civilne zaštite.

Specijalistički tim za traganje i spasavanje iz ruševina u narednim danima radiće zajedno sa pripadnicima AFAD-a na otklanjanju posljedica zemljotresa i pružanju pomoći građanima Turske.

- Angažovani su pripadnici Uprave iz Trebinja, Banjaluke, Trnova, Bijeljine, Doboja, Istočnog Sarajeva i svih ostalih dijelova Srpske. Tri člana tima nisu zaposleni u Upravi, ali su prošli obuku. I svi su iz Lukavice krenuli za Banjaluku - naveo je za RTRS direktor Republičke civilne zaštite Milan Novitović.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Krle 07.02.2023. 13:42
    Tako i treba pomoći ljudima kada ih je zadesila teška tragedija i stradanje. Opšte je poznato kad su onomad bile poplave u Srbiji, da su takođe spasilačke ekipe iz Turske dolazile i spasavale potopljeni narod i njegovu imovinu. Uvijek je bilo da se dobro, dobrim i vraća. Neka im je sretan put i da pomognu ljudima u nevolji koliko je u njihovoj moći.
Povezane vijesti
Među vaspitačima u vrtićima u Srpskoj 26 muškaraca Među vaspitačima u vrtićima u Srpskoj 26 muškaraca
Koliko će ove godine koštati maline? Koliko će ove godine koštati maline?
Heroj iz Bratunca skočio u nabujalu rijeku i spasio srnu Heroj iz Bratunca skočio u nabujalu rijeku i spasio srnu
Najčitanije
  • Na današnji dan preminula srpska heroina Nadežda Petrović
    3h 50m
    2
  • Recept za najljepši posni kolač
    19h 9m
    3
  • Pipović: Snaga i zajedništvo bili ključni u Vojnoj bolnici "Koran"
    22h 31m
    2
  • Srazmjerni penzioneri da do kraja aprila regulišu status
    21h 23m
    0
  • Radiša Gojgić – "Karađorđeva zvezda" i četiri teške rane zbog kojih je ostao doživotni invalid
    3h 47m
    0