Srbi na Kosovu i Metohiji u najgoroj poziciji od 1999. godine

03.11.2023. 18:39
0
IZVOR: srna.rs

Delegacija Srpske liste prenijela je danas izvjestiocu Savjeta Evrope Dori Bakojani da se Srbi na Kosovu i Metohiji nalaze u najgoroj poziciji od 1999. godine što je, kako je ocijenjeno, direktna posljedica antisrpskog djelovanja režima Aljbina Kurtija.

Delegacija Srpske liste predvođena predsjednikom Zlatanom Elekom i potpredsjednikom Dragišom Milovićem ukazala je tokom sastanka u Kosovskoj Mitrovici da su ljudska prava srpskog naroda ugrožena usljed institucionalne represije koju trpe duže od dvije godine.

- Svakodnevni napadi na Srbe, Srpsku pravoslavnu crkvu, otimanje imovine, prebijanja i maltretiranja Srba, kao i zabrana uvoza robe i lekove ugrožavaju vitalne interese srpskog naroda - istakli su predstavnici Srpske liste.

Oni su predstavili na desetine primjera flagrantnog kršenja prava srpskog naroda od Kurtijevog režima, koje, kako su naglasili, prati ćutanje međunarodne zajednice, saopšteno je iz Srpske liste.

- To je apsolutno neprihvatljivo, jer se time ugrožava opstanak Srba na Kosovu i Metohiji“, poručili su predstavnici Srpske liste.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prekrečeni murali patrijarha Pavla i mitropolita Amfilohija Prekrečeni murali patrijarha Pavla i mitropolita Amfilohija
Navršilo se 27 godina od nekažnjene otmice srpskih novinara na Kosmetu Navršilo se 27 godina od nekažnjene otmice srpskih novinara na Kosmetu
Godišnjica napada na srpsku djecu u Goraždevcu — 87 metaka i 22 godine tišine Godišnjica napada na srpsku djecu u Goraždevcu — 87 metaka i 22 godine tišine
Najčitanije
  • Stanko Lopatić – Ponos Romanije
    6h 43m
    1
  • U saobraćajnoj nesreći u Trnovu pogunula jedna osoba, tri povrijeđene
    7h 31m
    0
  • “INKASSO” zapošljava: Oglas za posao u Istočnom Sarajevu
    21h 7m
    0
  • Posne punjene paprike
    6h 30m
    0
  • U jednom mjestu u BiH jutros izmjeren minus jedan stepen
    5h 46m
    0