Srbija ostala bez borbe za medalju

13.02.2024. 19:00
0
IZVOR: glassrpske.com

Vaterpolo reprezentacija Srbije zaustavljena je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva i ostala je bez šansi da se bori za medalju.

Hrvatska je slavila u sjajnom meču 15:13( 4:4, 5:5, 2:1, 4:3)

Srbija je na ovoj utakmici platila ceh svojim greškama i slaboj realizaciji u momentima kad su imali igrača više.

Na sve to golman Hrvatske Marko Bijač je u posljednjem periodu odbranio dva peterca koji su itekako uticali na konačan rezultat.

Prva četvrtina je protekla u znaku golmana Marka Bijača. Čuvar mreže Hrvatske imao je šest odbrana i bio je najzaslužniji zašto je njegov tim u jednom momentu imao dva gola prednosti (3:1).

Ipak, Srbija je mnogo mirnije i pametnije odigrala do kraja prvog perioda. Koristili su centra u pozicijama kad su imali igrača više pa su uspjeli da dođu do izjednačenja 4:4.

Na startu drugog dijela Srbija je prvi put povela 5:4 golom Đorđa Vučinića. Zatim je ekipa selektora Uroša Stevanovića po prvi put imala i dva gola viška 7:5.

Međutim brzopleti napadi kao i loša realizacija igrača više skupo su koštali Srbiju.

Hrvatska je brzo došla do izjednačenja 7:7 a zatim su ekipe opet bile efikasne do kraja drugog perioda, pa je na odmoru bilo neriješeno 9:9.

Start treće četvrtine obilježila je velika nervoza. Vaterpolisti su pravili velike greške na obe strane a nakon efikasne dvije četvrtine u ovom periodu su se mučili u napadu.

Na kraju je ovaj period Hrvatska dobila sa 2:1.Drama je nastavljena  i u četvrtoj četvrtini.

Marko Bijač je zaustavio dva peterca čime je svom timu donio ogromnu psihilošku prednost pred finiš meča i na kraju su došli do pobjede.

U timu Hrvatske Loren Fatović je imao četiri a Rino Burić i Konstantin Harkov su postigli po tri gola. Strahinja Rašović je postigao tri gola za Srbiju, dok su Dušan Mandić, Nemanja Vico i Nikola Jakšić postigli po dva.