Србија остала без борбе за медаљу

13.02.2024. 19:00
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Ватерполо репрезентација Србије заустављена је у четвртфиналу Свјетског првенства и остала је без шанси да се бори за медаљу.

Хрватска је славила у сјајном мечу 15:13( 4:4, 5:5, 2:1, 4:3)

Србија је на овој утакмици платила цех својим грешкама и слабој реализацији у моментима кад су имали играча више.

На све то голман Хрватске Марко Бијач је у посљедњем периоду одбранио два петерца који су итекако утицали на коначан резултат.

Прва четвртина је протекла у знаку голмана Марка Бијача. Чувар мреже Хрватске имао је шест одбрана и био је најзаслужнији зашто је његов тим у једном моменту имао два гола предности (3:1).

Ипак, Србија је много мирније и паметније одиграла до краја првог периода. Користили су центра у позицијама кад су имали играча више па су успјели да дођу до изједначења 4:4.

На старту другог дијела Србија је први пут повела 5:4 голом Ђорђа Вучинића. Затим је екипа селектора Уроша Стевановића по први пут имала и два гола вишка 7:5.

Међутим брзоплети напади као и лоша реализација играча више скупо су коштали Србију.

Хрватска је брзо дошла до изједначења 7:7 а затим су екипе опет биле ефикасне до краја другог периода, па је на одмору било неријешено 9:9.

Старт треће четвртине обиљежила је велика нервоза. Ватерполисти су правили велике грешке на обе стране а након ефикасне двије четвртине у овом периоду су се мучили у нападу.

На крају је овај период Хрватска добила са 2:1.Драма је настављена  и у четвртој четвртини.

Марко Бијач је зауставио два петерца чиме је свом тиму донио огромну психилошку предност пред финиш меча и на крају су дошли до побједе.

У тиму Хрватске Лорен Фатовић је имао четири а Рино Бурић и Константин Харков су постигли по три гола. Страхиња Рашовић је постигао три гола за Србију, док су Душан Мандић, Немања Вицо и Никола Јакшић постигли по два.