Srbija poražena od Brazila

24.11.2022. 22:07
0
IZVOR: glassrpske.com

Fudbaleri Srbije poraženi su od Brazila rezultatom 2:0 u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Petostruki šampion planete je potpuno zasluženo stigao do trijumfa nad selekcijom Srbije, golovima u drugom poluvremenu.

Oba pogotka postigao je Rišarlison, najprije u 52, a onda i 73. minutu, koji je bio posebno lijep – akrobatski.

"Karioke" su imale još pregršt šansi, pogađali su stativu, prečku, dok Srbija, osim nekoliko situacija poslije kornera, nije ugrožavala Alisona Bekera.

Srbija će naredni meč igrati u ponedeljak protiv Kameruna (11.00), koji je ranije danas izgubio od Švajcarske (1:0). "Sajdžije" će igrati protiv Brazila (17.00).

Tok utakmice

Mnogo prostora ostavili su srpski fudbaleri Brazilcima, što koristi Rišarlison i prelijepim pogotkom u 73. minuti duplira prednost protivnika.

Mnogo bolju igru u nastavku Brazil kruniše golom u 63. minutu - Vinisijus je šutirao, Vanja odbranio, a odbijenu loptu Rišarlison sprovodi u mrežu.

Brazil je bio nešto bolji rival, ali bez ozbiljnih prilika pred golom Vanje Milinkovića-Savića.

"Orlovi" su uputili samo jedan udarac ka golu Alisona, ali igra srpskog tima na sredini terena djeluje sigurno i mirno.

Utakmicom protiv Brazila, fudbalska selekcija Srbije počela je nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru (20.00, RTS1). Selektor Dragan Stojković predvodi "orlove" protiv jedne od najboljih ekipa na svijetu u borbi za prve bodove u Grupi G.

Sastavi:

Doha. Stadion: Lusail. Kapacitet: 88.000. Sudija: Alireza Fagani (Iran). Pomoćne sudije: Muhamadreza Mansuri (Iran), Muhamadreza Abolfazli (Iran).

Brazil: Alison - Danilo, Makrinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus - Rišarlison. Selektor: Leonardo Tite.

Srbija (4-2-3-1): Vanja Milinković-Savić - Nikola Milenković, Miloš Veljković, Strahinja Pavlović - Andrija Živković, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Filip Mladenović - Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić - Aleksadar Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.

Utakmicom između Srbije i Brazila završava se prvo kolo na Mundijalu u Kataru.