Srbija rutinski izborila četvrtfinale

21.09.2019. 19:08
0
IZVOR: srpskainfo.com

Odbojkaška reprezentacija Srbije izborila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva. U veoma teškom meču savladali su Češku sa 3:0(31:29, 25:21,25:18).

Srbija je u prvom setu imala prednost, ali je rival uspio da u finišu meča dođe i do set lopte. Selektor Slobodan Kovač je u jednom momentu ispravno tražio čelendž koji je spriječio Češku da osvoji prvi set. Nakon toga „orlovi“ su uspjeli da osvoje ovaj period 31:29.

Nakon nešto lošijeg početka drugog seta Srbija je sredinom ovog perioda zagospodarila parketom. Odličan blok donio je prednost reprezentaciji koju su sačuvali sve do kraja i dobili su drugi set 25:21.

Srbija je i u trećem dijelu bila bolji rival. Odličan servis i blok donijeli su osjetniju prednost ekipi Slobodana Kovača koja je sigurnom igrom došla do pobjede.

Uroš Kovačević je bio najefikasniji sa 17, dok je Aleksandar Atanasijević dodao 15 poena.

U četvrtfinalu će Srbija da ide na pobjednika meča Belgija -Ukrajina.