Srbija savladala Norvešku

09.10.2020. 10:01
0
IZVOR: B92

Fudbaleri Srbije poslije produžetaka pobijedili su Norvešku 2:1 (1:1) u dramatičnoj utakmici u Oslu u baražu za EURO.

“Orlovi” su u Oslu odigrali jedan od najboljih mečeva poslednjih godina i stigli na korak do plasmana na Evropsko prvenstvo posle dvije decenije.

Junak pobjede bio je rezervista Sergej Milinković-Savić sa dva gola – u 82. i 103. minutu utakmice.

Uprkos tome i nadmoći nad rivalom, “Orlovi” su morali da strepe svih 120 minuta.

Bez razloga, posebno što su bili mnogo bolji rival.

Prosto je neverovatno kakve su šanse promašivali Aleksandar Mitrović, Filip Đuričić, pa i Darko Lazović, više puta, ali je na kraju izgleda Srbija morala težim putem…

Možda je tako slađe, ali ne i bolje za one sa srčanim problemima.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića imali su sve, moć na terenu, kontrolu dešavanja, šanse, ali ne i pravu završnicu.

Sve do osam minuta prije kraja kada je Milinković-Savić, tek što je ušao u igru postigao gol sa pet metara, što prethodno nisu mogli Mitrović i Đuričić i nestvarnih šansi.

Ipak, tu nije bilo kraj, iako se činilo…

Vezni red je “zaspao”, a još jedan rezervista Norman to iskoristio i dva minuta prije kraja unio dramu.

Kada je svima na i van terena bio puls 300, nije popularnom “Serđenteu”, specijalisti za velike utakmice.

U dugoj akciji niko nije imao smjelosti da šutira, a SMS je “bocnuo” preko svih i donio veliki trijumf Srbiji, pokazavši da je igrač za velika djela.

Možda onaj koji se čekao dvije decenije – za plasman na EURO.

Ostao je poslednji, mnogo lakši korak. Protiv Škotske ili Izraela u Beogradu sledećeg mjeseca.

Sa ovakvom igrom, Srbija će biti apsolutni favorit…