Србијa савладала Норвешку

09.10.2020. 10:01
0
ИЗВОР: B92

Фудбалери Србије послије продужетака побиједили су Норвешку 2:1 (1:1) у драматичној утакмици у Ослу у баражу за ЕУРО.

“Орлови” су у Ослу одиграли један од најбољих мечева последњих година и стигли на корак до пласмана на Европско првенство после двије деценије.

Јунак побједе био је резервиста Сергеј Милинковић-Савић са два гола – у 82. и 103. минуту утакмице.

Упркос томе и надмоћи над ривалом, “Орлови” су морали да стрепе свих 120 минута.

Без разлога, посебно што су били много бољи ривал.

Просто је невероватно какве су шансе промашивали Александар Митровић, Филип Ђуричић, па и Дарко Лазовић, више пута, али је на крају изгледа Србија морала тежим путем…

Можда је тако слађе, али не и боље за оне са срчаним проблемима.

Изабраници Љубише Тумбаковића имали су све, моћ на терену, контролу дешавања, шансе, али не и праву завршницу.

Све до осам минута прије краја када је Милинковић-Савић, тек што је ушао у игру постигао гол са пет метара, што претходно нису могли Митровић и Ђуричић и нестварних шанси.

Ипак, ту није било крај, иако се чинило…

Везни ред је “заспао”, а још један резервиста Норман то искористио и два минута прије краја унио драму.

Када је свима на и ван терена био пулс 300, није популарном “Серђентеу”, специјалисти за велике утакмице.

У дугој акцији нико није имао смјелости да шутира, а СМС је “боцнуо” преко свих и донио велики тријумф Србији, показавши да је играч за велика дјела.

Можда онај који се чекао двије деценије – за пласман на ЕУРО.

Остао је последњи, много лакши корак. Против Шкотске или Израела у Београду следећег мјесеца.

Са оваквом игром, Србија ће бити апсолутни фаворит…