Vlada Republike Srpske donijela je novu odluku o emisiji obveznica kojom će putem Banjalučke berze pokušati da se zaduži 40 miliona KM.
Ciljani nominalni iznos emisije je 40.000.000 KM, ali je Vlada ostavila mogućnost da se zaduži i do 50 odsto više od tog iznosa, a što je ove godine u više navrata radila.
Dospijeće emisije je pet godina od dana registracije emisije u Centralnom registru hartija od vrijednosti, a nominalna kamatna stopa koju je Vlada spremna da plati iznosi 5,5 odsto na godišnjem nivou.
Glavnica se isplaćuje jednokratno po dospijeću odnosno po isteku roka od pet godina, dok će se kamata isplaćivati jednom godišnje.
Inače, Vlada Republike Srpske je ove sedmice izmijenila odluku o dugoročnom zaduženju u ovoj godini kojom je povećala plan za zaduženje za dodatnih 219 miliona maraka.
Prvobitnom odlukom planirano je zaduženje od 862 miliona KM, a po novoj okvir za zaduženje je povećan na 1,081 milijardi KM.