Srpskoj rekordan koeficijent u raspodjeli prihoda

22.06.2022. 13:38
0
IZVOR: nezavisne.com

Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje Republike Srpske na telefonskoj sjednici usvojio je Odluku o utvrđivanju privremenih koeficijenata za raspodjelu sredstava sa jedinstvenog računa za period juli-septembar 2022. godine.

Prema ovoj odluci koja se temelji na krajnjoj potrošnji prema prijavama PDV-a Federaciji BiH pripašće 61,48 odsto prihoda sa jedinstvenog računa, a Republici Srpskoj 34,97 odsto što je najviše u istoriji. Brčko distriktu pripada fiksni iznos od 3,55 odsto.

U prvom kvartalu, prema odluci UO UIO Srpskoj je pripadalo 34,57 odsto, dok je u drugom kvartalu, koeficijent raspodjele za Republiku Srpsku iznosio 33,44 odsto.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska bogatija za 20 beba Srpska bogatija za 20 beba
Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti „Iskra“ dobitnik Plakete „Sestre Gajić“ Udruženje roditelja djece oboljele od malignih bolesti „Iskra“ dobitnik Plakete „Sestre Gajić“
Srpska bogatija za 26 beba Srpska bogatija za 26 beba
Najčitanije
  • Sjećanje na majora Vuka Čvoru: Deset godina od smrti
    8h 39m
    13
  • Godišnjica NATO bombardovanja Surdulice - poginulo 20 civila, od toga 12 djece
    17h 33m
    0
  • Radno vrijeme za republičke praznike u opštini Pale
    16h 6m
    0
  • Sahranjen Ljubiša Ljuba Kovačević
    11h 12m
    0
  • Đajić napustio SNSD-e
    15h 7m
    0