Srpskom domaćinu plijene 42 tone vina i rakije

08.12.2022. 11:22
1
IZVOR: srna.rs

Carinska služba samoproglašenog Kosova donijela je odluku o pljenidbi oko 42 tone vina i rakije u vlasništvu jedne od najstarijih velikohočanskih srpskih porodica - Petrović, koja se tradicionalno bavi proizvodnjom vina i rakija od grožđa.

Iz carinske službe je saopšteno da je tokom rutinske kontrole u jednoj prodavnici u vlasništvu Srbina u Velikoj Hoči otkrila "da se alkoholna pića prodaju neovlašteno, zbog čega je zaplijenjeno oko 42 tone alkoholnih pića".

Prema navodima carine, vlasnik radnje obavlja i djelatnost proizvodnje alkoholnih pića bez ovlaštenja, te nema registrovanu djelatnost kod Agencije za privredne registre.

- Pronađeni su gotovi proizvodi vino i rakija u količini od oko 42 tone. Osumnjičeni vlasnik je prema procjeni izvršio utaju poreza u iznosu od 38.000 evra, a zbog neispunjavanja uslova za proizvodnju i skladištenje vlasnik radnje je ugrozio zdravlje stanovništva - navedeno je u saopštenju.

Iz carine su naveli da u Velikoj Hoči rade dva registrovana preduzeća u vlasništvu Srba na proizvodnji vina i rakija.

U Velikoj Hoči porodica Petrović i mještani proveli su noć stražareći ispred kuće Petrovića pošto su od juče ujutru na ulazu u dvorište ove porodice koja se bavi proizvodnjom vina i rakije raspoređeni pripadnici kosovske carine, poreske uprave i policije.

Članovi ove porodice saopštili su da su dobili informaciju da će im biti izvršena pljenidba oko 40 tona vina i rakije.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    xzy 08.12.2022. 13:28
    A zašto je problem da ispune uslove i registruju se za proizvodnju i promet alkoholnih pića kao i ostali proizvođači?
    Ne moraš da priznaješ vlast, ali ako imaju carinu, poreznike i policiju, ne možeš ni da im se suprotstaviš.
Povezane vijesti
Loš rod šljive ne gasi "veseli stroj" Loš rod šljive ne gasi "veseli stroj"
Nakon više od 25 godina u Vitomircima se ponovo čuje crkveno zvono Nakon više od 25 godina u Vitomircima se ponovo čuje crkveno zvono
Mladić priveden zbog majice sa likom cara Lazara Mladić priveden zbog majice sa likom cara Lazara
Najčitanije
  • Manastir Veselinje i Glamočki novomučenici (VIDEO)
    20h 56m
    28
  • Zemljoradnik s ratnim ordenjem svirao klarinet
    2h 56m
    1
  • Stara pravoslavna crkva na Baščaršiji proslavila krsnu slavu – Aranđelovdan
    23h 37m
    10
  • Ovo su četiri najbolja napitka za jačanje imuniteta
    1h 26m
    31
  • Dodik: Za rekonstrukciju i izgradnju puteva biće uloženo 100 miliona KM
    21h 17m
    6