Štab Brčko distrikta zabranio kretanje od petka do nedjelje

12.03.2021. 19:21
0
IZVOR: SRNA

Štab Brčko distrikta za zaštitu i spasavanje donio je naredbu kojom se na području distrikta zabranjuje kretanje od petka do nedjelje u periodu od 22.00 do pet časova ujutro, rekao je komandat Štaba Esed Kadrić.

Kadrić je napomenuo da naredba stupa na snagu odmah i da će od ponedjeljka do četvrtka i dalje biti na snazi zabrana kretanja osobama sa područja distrikta u periodu od 24.00 časa do 5.00 časova.

On je dodao da se rad ugostiteljkih objekata, sportskih kladionica, kockarnica i drugih priređivanja igara na sreću, kao i teretana, fitnes centara, škola sporta i rekreativne aktivnosti koje se obavljaju u zatvorenom prostoru ograničavaju od ponedjeljka do četvrtka do 23.00 časa, a od petka do nedjelje do 21.00 čas.

– Za ovakvim mjerama smo posegnuli kako bismo izbjegli da u Brčko dolaze ljudi iz drugih sredina gdje nije dozvoljen rad ovakvih objekata ili je skraćen. Cilj nam je da zaštitimo zdravlje stanovništa jer raste broj zaraženih, a na bolničkom liječenju je trenutno 35 pacijenta – rekao je u Kadrić novinarima.

Prema njegovim riječima, javna zdravstvena ustanova će, sa ovakvim trendom rasta, morati ponovo aktivirati zgradu ginekologije za smještaj kovid pacijenata.

Kadrić je rekao da je donesena i naredba o zabrani organizovanog okupljanja sa muzikom uživo, di džejevima i slično u ugostiteljskim objektima, te da se, ukoliko se utvrdi kršenje propisa i epidemioloških mjera u ugostiteljskim objektima, rad tog objekta zabrani do kraja radnog vremena tog dana.

On je dodao da se naredbom Štaba skraćuje školski čas na 35 minuta u svim osnovnim i srednjim školama na području distrikta Brčko, te da se obustavlja ranije donesena odluka da se nastava počne odvijati u subotama.

Šef Odjeljenja za obrazovanje u Vladi distrikta Zoran Bulatović, govoreći o ranije donesenoj odluci da se propuštena nastava nadoknadi subotama, naglasio je da je ova odluka bila donesena na prijedlog direktora osnovnih i srednjih škola.

– Epidemiološka situacija nam ne ide u prilog, stoga ćemo ovu odluku obustaviti. Ova odluka nije bila usmjerena protiv nekoga, nego je bila u interesu učenika, da bismo nadoknadili izgubljenu nastavu i zaštitili i zakonito priveli školsku godinu kraju. Osnovni nam je cilj u obrazovanju znanje i zakonit rad škola odnosno obrazovnih ustanova – zaključio je Bulatović.

Komentari 0
Povezane vijesti
U FBiH i Brčko distriktu danas Dan žalosti U FBiH i Brčko distriktu danas Dan žalosti
Potvrđena optužnica protiv majke i sina iz „kuće strave“ u Brčkom Potvrđena optužnica protiv majke i sina iz „kuće strave“ u Brčkom
Nasilje ukida pravo na 750 KM Nasilje ukida pravo na 750 KM
Najčitanije
  • Pušten saobraćaj na putu Sarajevo-Foča za laka vozila
    6h 23m
    0
  • Ukraden bicikl iz haustora zgrade u Istočnom Novom Sarajevu
    11h 26m
    0
  • Tužilac se nije pojavio na ročištu optuženom za smrt supružnika Hršum
    6h 5m
    6
  • Javni poziv za dodjelu nepovratnih novčanih sredstava za razvoj privrede
    12h 29m
    0
  • Sutra 34 godine od pogroma nad Srbima u Pofalićima
    10h 7m
    0