Sud BiH ukinuo zabranu: General Savčić ostaje na čelu BORS-a

13.02.2020. 11:02
0
IZVOR: Glas Srpske

Sud BiH uvažio je žalbu predsjednika Boračke organizacije Republike Srpske generala Milomira Savčića i preinačio rješenje od 29. januara kojim je Savčiću nakon potvrđivanja optužnice za ratne zločine bilo zabranjeno obavljanje funkcije predsjednika BORS-a.

- Djelimično se uvažava žalba advokata Miodraga Stojanovića, te se Rješenje suda preinačava i prema optuženom ukida mjera zabrane obavljanja funkcije predsjednika Boračke organizacije RS. U preostalom dijelu, žalba branioca odbija se kao neosnovana - navodi se u rješenjeu Suda BiH.

Advokat Miodrag Stojanović žalio se i na mjeru zabrane kojom se generalu Milomiru Savčiću ograničavaju nastupi u medijima u dijelu koji se odnosi na predmet suđenja, ali sud je u tom dijelu odbio žalbu i ta mjera ostaje na snazi, kao i mjera zabrane napuštanja BiH i oduzimanja putnih isprava.

Podsjećamo, Tužilaštvo BiH podiglo je 31. decembra prošle godine optužnicu protiv bivšeg komandanta 65. zaštitnog motorizovanog puka Glavnog štaba Vojske Republike Srpske generala Milomira Savčića zbog, kako je navedeno, pomaganja u ratnom zločinu počinjenom 1995. godine u Srebrenici. Sud BiH je 13. januara potvrdio optužnicu, a general Savčić se 10. februara pred sudom izjasnio da nije kriv ni po jednoj tački optužnice koja mu se stavlja na teret.

Komentari 0
Povezane vijesti
BORS: Obavještenje o mogućnosti uplate staža za demobilisane borce BORS: Obavještenje o mogućnosti uplate staža za demobilisane borce
Mehanizam odlukom o generalu Mladiću nastavlja sa praksom omalovažavanja Mehanizam odlukom o generalu Mladiću nastavlja sa praksom omalovažavanja
Glasni kada brane Dodika, nijemi na muke saboraca: BORS na meti žestokih kritika zbog dolaska njihovih čelnika pred Sud BiH Glasni kada brane Dodika, nijemi na muke saboraca: BORS na meti žestokih kritika zbog dola...
Najčitanije
  • Sarajevski Srbi decenijama sahranjivani na mjestu gdje su danas zajedničke institucije
    10h 49m
    6
  • Odlazak dječaka sa ratne fotografije “Srpska majka”
    10h 20m
    4
  • Francetićeve ustaše zvjerski ubile članove porodice Simović
    20h 37m
    11
  • Dva lica uhapšena zbog prijetnji na Jahorini
    18h 35m
    5
  • Istočno Sarajevo: Odavanje pošte ubijenom kolegi zaustavljanjem vozila i rotacijama
    16h 45m
    0