Sud u Prištini osudio mladića iz Crne Gore

21.07.2021. 13:35
0
IZVOR: SRNA

Sud u Prištini osudio je danas na šest mjeseci zatvora Rista Jovanovića iz Podgorice, uhapšenog na Gazimestanu zbog navodnog "izazivanja razdora i netrpeljivosti", javlja RTS.

Sud može da uvaži i zamenu kazne zatvora za novčanu u iznosu od 6.700 evra, sa čime se Jovanović složio.

U odluci je sud naveo da je Jovanović imao nameru da izazove razdor i netrpeljivost između etničkih zajednica tokom obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu.

Zbog toga ga sud, kako se navodi, osuđuje na šest meseci počevši od datuma izricanja presude, a vrijeme provedeno u pritvoru biće mu uračunato.

Jovanoviću se zabranjuje ulazak na Kosovo i Metohiju u narednih pet godina, navodi se u odluci.

Risto Jovanović uhapšen je tokom proslave Vidovdana na Gazimestanu, pošto je ukazao policiji da nemaju potrebe da pretresaju monahinju.

Jednomjesečni pritvor određen mu je nekoliko dana kasnije, a suđenje je zakazano po hitnom postupku.

Demokratski front platiće kauciju u iznosu od 6.700 evra za njegovo oslobađanje, potvrdio je za Tanjug jedan od lidera tog saveza Andrija Mandić.

Komentari 0
Povezane vijesti
Episkop Jovan na Gazimestanu: Kada se dijelimo nestajemo Episkop Jovan na Gazimestanu: Kada se dijelimo nestajemo
Veliki broj Srba u Gračanici na proslavi Vidovdana Veliki broj Srba u Gračanici na proslavi Vidovdana
Kakav odbrambeni sporazum kuju Kosovo, Albanija i Hrvatska i zbog čega je Beograd nervozan? Kakav odbrambeni sporazum kuju Kosovo, Albanija i Hrvatska i zbog čega je Beograd nervozan?
Najčitanije
  • Još danas aktivan humanitarni broj 1412 za Vukašina iz Rudog – Budimo humani!
    15h 50m
    0
  • Kod Sokočanina pronađena bomba
    20h 2m
    3
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    17h 36m
    8
  • Lica osumnjičena za krivična djela „Oštećenje i oduzimanje tuđe stvari“
    18h 43m
    1
  • Tužilaštvo: Tijelo srpske povratnice Jele Pejić pronađeno nago, ali nije ubijena
    13h 19m
    2