Sutra do 32 stepena - vrlo toplo, vjetrovito i promjenljivo oblačno

19.10.2023. 15:08
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje vrlo toplo, vjetrovito i promjenljivo oblačno vrijeme, sa temperaturom vazduha i do 32 Celzijusova stepena.

Ujutro će biti umjereno do pretežno oblačno uz kišu u južnim predjelima, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana promjenljivo oblačno uz sunčane intervale u većini predjela. Na jugu će kiša postepeno da slabi i prestaje u većini mjesta.

Duvaće jak, ponegdje i olujni jugo koji će donijeti dodatni porast temperature.

Uveče se očekuje naoblačenje sa zapada, zbog čega će ponovo početi da pada jača kiša, prvo na zapadu i jugu, a zatim će nastaviti da se širi u narednoj noći.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od 14 do 21, a dnevna od 22 na jugozapadu do 32 na sjeveroistoku, u višim predjelima od 18 Celzijusovih stepeni.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda danas u Srpskoj i FBiH preovladava umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a lokalni pljuskovi su zabilježeni u Hercegovini, jugozapadnim i istočnim područjima.

Temperatura vazduha u 14.00 časova : Bjelašnica šest, Gacko i Čemerno 13, Višegrad 15, Han Pijesak 16, Mostar, Kalinovik i Rudo 17, Bileća i Sokolac 18, Sarajevo, Kneževo, Mrakovica, Srebrenica i Foča 19, Drinić i Trebinje 20, Neum, Bijeljina i Mrkonjić Grad 22, Ribnik i Srbac 23, Zvornik i Novi Grad 24, Banjaluka, Doboj i Prijedor 25 Celzijusovih stepeni.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra sunčano i veoma toplo, po podne prolazni pljuskovi Sutra sunčano i veoma toplo, po podne prolazni pljuskovi
Popodne mogući pljuskovi sa grmljavinom Popodne mogući pljuskovi sa grmljavinom
Redovno odvijanje saobraćaja, uz ograničenja u Podrinju Redovno odvijanje saobraćaja, uz ograničenja u Podrinju
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    18h 5m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    19h 23m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    20h 59m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    19h 59m
    0
  • Milan Kadlec porazio protivnika iz Crne Gore
    21h 10m
    0