Sutra nastavak suđenja za stradanje srpskih civila u Kalinoviku

26.08.2019. 10:26
0
IZVOR: Srna

U Sudu BiH sutra bi trebalo da bude nastavljeno suđenje generalu takozvane Armije BiH Ramizu Drekoviću za ratni zločin nad srpskim civilima u Kalinoviku 1995. godine.

Drekovića optužnica tereti da je u svojstvu komandanta Četvrtog korpusa takozvane Armije BiH postupao suprotno odredbama Ženevskih konvencija o zaštiti civila za vrijeme rata. 

Prema optužnici Tužilaštva BiH, Dreković je u proljeće 1995. godine izdao direktnu, strogo povjerljivu naredbu artiljerijskim jedinicama na širem području opštine Konjic da izvrše neselektivno granatiranje Kalinovika, naseljenog Srbima. 

U optužnici se navodi da je u granatiranju tokom maja i juna 1995. godine ubijeno petnaestogodišnje dijete, a teže i lakše ranjeno više djece i odraslih lica, te razoreno više objekata. 

Početak suđenja zakazan je za 13.00 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Potvrđena optužnica protiv "Puteva RS" zbog slučaja pogibije vozača kamiona Potvrđena optužnica protiv "Puteva RS" zbog slučaja pogibije vozača kamiona
Pero Tunguz vijek i po svjetionik slobode Pero Tunguz vijek i po svjetionik slobode
Sjećanje na Uloški ustanak Sjećanje na Uloški ustanak
Najčitanije
  • Savo Derikonja - čovjek čije ime srpski narod šapatom i s poštovanjem pominje
    23h 14m
    17
  • Švrakić i Drljača, ista paleta, a dva svijeta
    23h 15m
    2
  • Na današnji dan 1784. hirotonisan Sveti Petar Cetinjski
    23h 21m
    0
  • Zaraza pogađa i mlade i stare: Budi li se korona u Srpskoj?
    18h 9m
    1
  • Danas Pokrov Presvete Bogorodice
    17m
    0