Sutra oblačno s kišom i snijegom

02.01.2025. 15:56
0
IZVOR: srna.rs

U Republici Srpskoj i FBiH sutra se očekuje oblačno vrijeme sa kišom koja će postepeno prelaziti u susnježicu i snijeg.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od minus četiri do tri, a dnevna od nula do pet, na jugu od osam do 12 stepeni Celzijusovih.

Popodne će uslijediti jače naoblačenje sa zapada koje će se širiti ka istoku i može uveče u Krajini usloviti prolaznu slabu kišu, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura će poslije podne i krajem dana postepeno biti u padu.

Visina novog snijega većinom će biti između 10 i 20, a u višim područjima i na planinam od 20 do 40, ponegdje i do 50 centimetara.

Na jugoistoku se ponegdje niska oblačnost može duže zadržati i u tim mjestima će biti svježije.

Na jugu će tokom cijelog dana biti umjereno do pretežno oblačno, povremeno sa kišom.

Vjetar će biti umjeren, na momente i olujan sjeverni i sjeverozapadni, a tokom dana će slabiti, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

U većini krajeva danas je preovladavalo sunčano uz malu do umjerenu oblačnost, po kotlinama i uz riječne tokove bilo je magle.

Temperatura u 13.00 časova: Rudo i Sokolac minus jedan, Gacko jedan, Višegrad dva, Doboj, Ivan sedlo, Sarajevo, Zenica tri, Srebrenica, Foča, Jajce četiri, Kalinovik, Prijedor, Han Pijesak pet, Srbac, Livno šest, Bijeljina, Kneževo, Mrakovica sedam, Novi Grad, Široki Brijeg osam, Bileća, Mrkonjić Grad, Bugojno, Mostar devet, Tuzla 10, Bihać 11, Gradačac, Sanski Most 12, Banjaluka, Ribnik i Trebinje 13 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sunčano i veoma toplo Sunčano i veoma toplo
Naš grad bogatiji za jednog dječaka Naš grad bogatiji za jednog dječaka
Sutra sunčano i veoma toplo, po podne prolazni pljuskovi Sutra sunčano i veoma toplo, po podne prolazni pljuskovi
Najčitanije
  • Rogatičanin Nebojša Erić od drveta stvara što očima vidi
    20h 25m
    0
  • ViK Istočno Sarajevo: Apel za potrošače
    21h 43m
    2
  • Ugašena četiri požara, izgorio pomoćni objekat u Baltićima u Sokocu
    23h 19m
    0
  • Kalinovačka olimpijada "Gvozno-Moba-Ozon 2025"
    22h 19m
    0
  • Romanijska Lazarica – prava nebesnica
    43m
    0