Sutra zvanično otvaranje "Jahorinskog poslovnog foruma"

27.03.2025. 09:01
1
IZVOR: srna.rs

Naučna konferencija "Jahorinski poslovni forum 2025" biće zvanično otvorena sutra na Jahorini, a osnovna tema je "Industrija 4.0 – izazovi u menadžmentu, digitalni trendovi i upotreba vještačke inteligencije".

Učestvovaće više od 100 eminentnih naučnih radnika iz zemlje i inostranstva, koji će izložiti više od 50 naučnih i stručnih radova, saopšteno je iz Ekonomskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu, koji je organizator foruma.

Ovaj skup, koji će trajati do subote, 29. marta, predstavlja značajan doprinos razvoju naučne i akademske misli i pruža mogućnost za prezentovanje novih ideja i projekata u vezi sa razvojem ekonomije i turizma u Republici Srpskoj, BiH i regionu.

Ključni govornici na plenarnoj sesiji biće direktor Instituta za veštačku inteligenciju Srbije Dubravko Ćulibrk, predstavnici Univerziteta Floride iz SAD i Univerziteta Balikešir iz Turske, dekan Medicinskog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Dejan Bokonjić i Darko Petković sa Mašinskog fakulteta Univerziteta u Zenici.

U okviru konferencije biće održana panel diskusija o temi "Vještačka inteligencija u privredi: Inovacija ili izazov".

Suorganizatori konferencije su Ekonomski fakultet Univerziteta Crne Gore, Ekonomski fakultet u Subotici, Centar za inovativnost i preduzetništvo Zenica, Ekonomski fakultet Univerziteta "Sveti Ćirilo i Metodije" u Skoplju, Fakultet za hotelijerstvo i turizam u Vrnjačkoj Banji, Fakultet za logistiku Univerziteta u Mariboru, Medicinski fakulteta Foča i Istraživačko-razvojni institut za veštačku inteligenciju Srbije.

Zvanično otvaranje konferencije je sutra u 10.00 časova u hotelu "Termag" na Jahorini, a izjave za novinare su planirane u 9.45 časova.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Anonimno 27.03.2025. 09:39
    Hoće li doći Luka Bojović kao glavni investitor?
Povezane vijesti
Promocija knjige „Kuronja” Nenada Tadića u četvrtak na Palama Promocija knjige „Kuronja” Nenada Tadića u četvrtak na Palama
Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“ Paljanke briljirale na muzičkom festivalu „Akordeon art plus“
Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske Miloš Parović iz Nevesinja najbolji guslar Srpske
Najčitanije
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    18h 6m
    6
  • Besplatan kurs njemačkog jezika za punoljetne građane Istočnog Sarajeva
    17h 48m
    1
  • Obilježavanje 34 godine od mučkog ubistva 45 srpskih boraca na Žepi
    22h 6m
    0
  • Andrea Popović – učenik generacije Srednjoškolskog centra „Vasilije Ostroški“
    20h 47m
    0
  • U nedjelju Sveta liturgija u Crkvi Svetog proroka Ilije na Lukama
    16h 51m
    1