Svijet ljubavi i dobrote uz molitvu i blagoslov Božiji

08.01.2024. 14:27
0
IZVOR: srna.rs

Molitva i blagoslov Božiji - da bude mir među ljudima i dobra volja mogu učiniti da ovaj svijet bude svijet ljubavi i dobrote, poručio je Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom, koji je danas služio Svetu arhijerejsku liturgiju u Crkvi Svetog proroka Ilije na Sokocu.

Mitropolit Hrizostom je, čestitajući vjernicima Božić, rekao da je to praznik velike radosti koju je Gospod pričinio rodu ljudskom svojim rođenjem u Vitlejemu judejskom.

- Gospod je došao da spasi čovjeka, sve narode sa sjevera, istoka, juga i zapada. Upravo u tome je ta bogočovječanska misija, misijanstvo Isusa Hrista - naglasio je mitropolit Hrizostom.

Njegovo visokopreosveštenstvo je napomenuo da slavljenje dana rođenja Gospoda Hrista nije samo običaj i tradicija, već je suština poznati Hrista.

- Suština praznika jeste da poznamo Hrista Gospoda, u koga vjerujemo, da ga upoznamo onakvog kakav jeste - istiniti čovjek, istovremeno i istiniti Bog, što je tajna ličnosti Gospoda, spasitelja svijeta - istakao je mitropolit Hrizostom.

Mitropolit Hrizostom, koji je služio na praznik posvećen Presvetoj Bogorodici, rekao je da ona nije samo majka spasitelja svijeta, već i majka svih, krštenih.

- Presveta Bogorodica je ona koju mi u Crkvi odmah poslije Boga spominjemo, kao najsvetiju, najveličanstveniju, između roda našeg izabranu djevu koja je postala ne samo majka sina svoga Bogomladenca Hrista, nego majka svih nas, koji god smo kršteni - naveo je mitropolit Hrizostom, koji je služio uz sasluženje sveštenstva Crkvene opštine Sokolac.

Pravoslavni vjernici danas obilježavaju drugi dan Božića, koji je posvećen Saboru Presvete Bogorodice.

Dan nakon rođenja Isusa Hrista vjernici saborovanjem odaju zahvalnost Bogorodici što je rodila Mesiju - spasitelja ljudskog roda.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Sokocu uhapšeno lice iz Istočnog Novog Sarajeva zbog droge U Sokocu uhapšeno lice iz Istočnog Novog Sarajeva zbog droge
Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću Mitropolit Hrizostom obišao mjesto izgradnje budućeg hrama na Sjemeću
Služena prva liturgija u novoizgrađenom hramu u Barama na Romaniji Služena prva liturgija u novoizgrađenom hramu u Barama na Romaniji
Najčitanije
  • Godišnjica pogibije komandanta Milorada Lolovića Lole
    8h 13m
    5
  • Mihaela Filipić iz Šekovića ponovo hoda
    17h 1m
    1
  • Njegoš - najveći srpski pjesnik
    17h 23m
    7
  • Istočno Novo Sarajevo: Zatečen u izvršenju krivičnog djela, još jedno lice lišeno slobode
    15h 45m
    0
  • Žestoka svađa Marinka Božovića i Gorice Dodik
    12h 55m
    0