Takmičari Džiju-džicu kluba Jahorina pokorili Evropski kup u Sloveniji!

24.03.2024. 20:57
0

Ovoga vikenda je u Mariboru održan 19. međunarodni turnir "Robi Rajh, Maribor OPEN 2024" na kojem je učestvovalo preko 50 klubova i oko 550 takmičara. Na ovom prestižnom sportskom događaju okupila se elita evropskih boraca, odnosno učesnici svjetskih igara, svjetski, evropski i balkanski šampioni.

Članovi Džiu-džicu kluba Jahorina dugo su radili na pripremama takmičara i ovom prilikom ubjedljivo osvojili prvo mjesto u generalnom klubskom plasmanu sa najviše osvojenih bodova u konkurenciji od 51 kluba.

Džiju-džicu klub Jahorina u Pale donosi 27 medalja od čega 10 zlatnih medalja, 8 srebrenih i 9 bronzanih medalja, pehar prvo mjesto ekipno, žene "Jadranska liga", te pehar treće mjesto ekipno, muškarci "Jadranska liga".

Ovaj klub je nastupio sa ukupno 29 takmičara u 37 kategorija, dvojicom sudija i šestoricom trenera.

- Ovom prilikom proglašavamo takmičarsku sezonu otvorenom - izjavili su iz stručnog štaba Džiju-džicu kluba Jahorina Stefan Bosiljčić, Željko Vučković i Dejan Jerkić.